Wpis z mikrobloga

Siema. Przymierzam sie do wymiany procka, tak więc będe tez musiał wymienić płytę główną.
Co by bylo najciekawsze, tak zeby zmiescic sie +- w 1200zl razem z prockiem i płyta?

Moj obecny setup to:
Intel i5 7500 3.4ghz
Plyta Asus PRIME B250-PLUS
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (MSI)
16 GB RAM DDR4 (4x4GB) Corsair 2400 MHz

#procesory #komputery #intel #amd #pytanie
  • 28
@10129: Dzieku byku. Kabli tam nie ma, ale myslisz ze beda to te same, które są w Asus PRIME B250-PLUS?
Ewentualnie pewnie bede musial cos zamowic dodatkowo. Ostatnie juz pytanie i daje ci spokoj :D jak trzeba zamowic to wiesz jakie? sorki ale srednio ogarniam skladanie PCta, tzn cos tam sam skladalem ale dawno temu
@Hakax: ale masz na myśli jakie kable? bo jedyne jakie mi przychodzą do głowy to od dysków sata, te są takie same dla wszystkich płyt. Tylko niektóre są (zapomniałem nazwy xd) krawędziowe/wygięte w L.

kable do podłączenia obudowy są razem z obudową z tego co się orientuje.

nie wiem o jakich kablach mówisz tak ogólnie, w sensie od czego. co nimi się podpina
@10129: Ta chodzilo mi okable sata do dysku. No ogolnie te ich plyty z outletu to sa bez srubek xD i nie wiem czy np ze starej mojej plyty podejda srubki(nwm czy jest jakis standard ze kazda plyta ma takie same) czymusza byc inne
@Hakax: a nie wiem, śrubki m.2 sa podobne zazwyczaj. ale to pewnie za darmo CI nawet dadzą jak do jakiegoś serwisu podejdziesz śrubkę bo oni to kupują jurtowo