Wpis z mikrobloga

Ego Wolskiego jest tak wielkie jak wyłom pod Łymaniem - change my mind.

Nie ma co owijać w bawełnę - jego zachowanie jest nie tyle głupie, co momentami szkodliwe. Publiczne ośmieszanie konieczności debaty przez swoje zachowanie (tutaj poleci kontrargument, że on chce, ale nie musi, ale może z osobami, które mu pasują) działa tylko na niekorzyść ogółu społeczeństwa. Zachowanie rozwydrzonego dzieciaka jest irracjonalne, a wręcz widzę u niego dziwne czerpanie satysfakcji z przytyków, które czyni - słynne wyśmiewanie fog of war, z ang. mgła wojny. Nie przeszkadza mu to jednocześnie ciągle używać "circa" z ang. około xD

Pomijam jego wątpliwej jakości analizy i raporty z frontu. Co najmniej dwa razy w ciągu tego etapu wojny dosłownie dzień-dwa po jego analizie na froncie działo się dokładnie odwrotnie xD

Analizując jego treści na YT można podzielić je na trzy główne kategorie:
- analizy/raporty z frontu. Ich skuteczność już wspomniałem. Same analizy sytuacji z frontu na tym lub lepszym poziomie (bez jeżdżenia po mapie jak epileptyk) robią co najmniej trzy-cztery inne kanały na YT, o innych źródłach podsumowań (TT) nie wspominam
- wywiady - tutaj jest bieda z nędzą. Mało treści, mało gości - Zychowicz bije tą część na głowę
- tygodniówki/odcinki techniczne - treści dla małej garstki zapaleńców długości luf.

Wszystko to prowadzi do analizy dosyć prostej - miesiąc po wojnie nikt nie będzie pamiętał o takim wielkim małym ekspercie, więc trzeba zrobić dużo hałasu dopóki jest się na fali. Jakikolwiek hałas by to nie był - ważne, że gadają, co nie?

Panie Jarek, a co jeżeli trzeba bardzo głośno krzyczeć że nie chce się debatować, bo tak na prawdę nikt nie zaprasza do rozmów?

#ukraina #rosja #wojna #wolski #bartosiak #zychowicz #geopolityka
Mowi - Ego Wolskiego jest tak wielkie jak wyłom pod Łymaniem - change my mind.

Nie...

źródło: comment_16648258030u0sHEAQpbCpLk8XApFeeY.jpg

Pobierz
  • 26
@Heip: wojna trwa od 2014, ten etap trwa od lutego. Ile razy działo się tak jak mówił? Serio pytam, bo nie wiem. I przy jakich okazjach? Bo od poważnego analityka osintu kręcącego swoje własne ego oczekuje się trochę więcej. Ofensywy jednej czy drugiej to mogłem ja albo Ty nie zauważyć. To już zbrodniarz Girkin ma lepsze analizy (patrząc pod względem poprawności). Sprawdzić w czyich rekach jest wioska X to mogę sobie
skąd wynika owa konieczność debaty? pomijam wątek rozrywkowy


@SpalaczBenzyny: W sumie miała nim być ocena merytoryczna ANW Bartosiaka. Debata miała być tak naprawdę z Wojczalem, który opublikował raport na kilkadziesiąt stron krytykujący wiele rzeczy w ANW (nie wszystko jak niektórzy mówią). Natomiast sprawa moim zdaniem to już internetowa drama, wojsko zrobiło zakupy i wybrało własną drogę i strategię, bardzo odległą od ANW. Zakupy określiły kierunek wojska na 20-30 lat i zmiana
@Mowi: czyli to ma być w ramach konsultacji społecznych? no to chyba dyskusja powinna być z przedstawicielami rządu, wojska i innymi decyzyjnymi osobami?

no niech będą, jakiś tam panel dyskusyjny ze wszystkimi "stronami" to nie głupi pomysł ale oni sami między sobą to nie wiem jaką ma wnosić wartość dodaną? kto jest lepszy w masakrowaniu na jutubie?

no teraz to mi to przypomina np. jakąś tam debatę dziennikarzy sportowych o reprezentacji
@djtartini1: i jak widać, nie przeszkadza to rozmawiać dowódcy SzG o tej strategii (zarzut ze są tam same ogólniki jest absurdalny - w takiej rozmowie nie ustala się ile musimy kupić BWP albo Abramsów xD).

W ogóle osobiste wycieczki do generała o ratowanie wizerunku Bartosiaka są bardzo słabe - czy Wolski sugeruje tu jakaś korupcje? No i jego zdaniem Andrzejczak tak naprawdę nic nie moze xD

@Thorrand: #!$%@?, tego o
@djtartini1: rozumiem, dziękuję za informację,
widziałbym w tym sens gdyby to ANW było jakimś przyjętym przez rząd/wojsko programem i właśnie poddanym pod konsulacie społeczne,

no chyba, że to takie prawybory? :) najpierw społeczeństwo wybiera sobie jedną wizję jednego z tych panów i później lobbuje za nią aby rząd wziął ją pod uwagę,
jakiś tam to sens może ma
W ogóle osobiste wycieczki do generała o ratowanie wizerunku Bartosiaka są bardzo słabe - czy Wolski sugeruje tu jakaś korupcje? No i jego zdaniem Andrzejczak tak naprawdę nic nie moze xD


@Mowi: No to jest rzeczywiście turbo słabe i Wolski ma jakieś kompleksy. Natomiast jednak wydaje mi się, że ANW poległo w wojsku, rozmawiali ale to Bartosiak chciał wejść na tematy ANW, a generała to nie interesowało. Tak samo rozmawiał ze
@SpalaczBenzyny: z tego co słuchy chodzą, z z rządem są rozmowy.

Sama wymiana poglądów jest ważna, bo pozwala pokazać różne punkty widzenia. Argumenty "to jest głupie, bo jest bez sensu" które teraz padają, są po prostu... głupie.
no chyba, że to takie prawybory? :) najpierw społeczeństwo wybiera sobie jedną wizję jednego z tych panów i później lobbuje za nią aby rząd wziął ją pod uwagę,

jakiś tam to sens może ma


@SpalaczBenzyny: W sumie sam się zdziwiłem, ale wojsko nie jest takie głupie i ma własne raporty strategiczne i na ich podstawie dobrali zakupy. Jak się nad tym zastanowić to by było dziwne gdyby strategię wojskową dla Polski
@Mowi: o Boże widzę szkodnika Bartosiaka xD po co jakaś debata na temat ANW skoro Wojczal wypunktował te odklejke i bartosiak sie nawet nie potrafił do tego odnieść w żaden sposób już pomijając fakt, ze nawet nie wspomniał do kogo sie zwraca bo przecież on jest taki ważny i by go to ubodło xD kwestia analiz frontu jak dla mnie merytorycznie bez odlotów i to sie liczy a nie jakies fantazjowanie
@djtartini1: dokładnie, mogą się nie zgadzać i spoko! Ale przy takiej rozmowie z oddzielnymi punktami widzenia zawsze można potem wybrać ciekawe punkty z każdej strony. Mi np. bardzo podobala sie rozmowa Bartosiak-Skrzypczak-Żurawski vel Grajewski u Igora Janke z wiosny
@Mowi: A no i moze o Wolskim większość zapomni o wojnie, ale straszenie Bartosiaka atomem i wywody na temat potężnych chińczyków odrodzonych Konfucjuszy zawsze będzie na fali XDDD
Pewnie wyciągnął wnioski po tym, jak ochoczo rzucał stwierdzeniami o wejściu Białorusinów do wojny w ciągu 48 h!!!


@Thorrand: to samo mówiło pięcioro oczu. może kiedyś dowiemy się czemu nie weszli. albo nasze wnuki.
@SpalaczBenzyny: Wolski nie ma szans w debacie z Bartosiakiem, pomimo kompromitacji tego drugiego. Erystycznie sie nie przebije, tamten go zakiwa, komiwojazerowie tak maja. Ucziwe byloby jakby przygotowal jakas analize ANW i tego za co krytykowal Bartosiaka. Takie strzaly zza pieca wypadaloby poprzec powaznym materialem
@G4SHI: oho, Wolski szkodnik alert. Skoro Wojczal dał rade wypunktować, to Wolski chyba też?

@pawel_kovalsky: tez uważam, ze debata na żywo obecnie nie miałaby sensu. Ale jednoczesne dziecinne podszczypywanie na TT, a jak przychodzi co do czego to "jestem zbyt dobry, żeby pochylać się nad tym gniotem" są szczeniackie - nie przystoją osobie, na którą sie próbuje kreować. Kompleksy daja o sobie znać
@Mowi: Jest to tez wiele mowiace o Wolskim, ze na chwile obecna nie jest w stanie podejsc do debaty - bo ja przegra w odbiorze. Zazwyczaj oznacza to:
1) brak ugruntowanej wiedzy - z roznymi ludzmi mialem stycznosc, ci co sie znaja na danym temacie nawet z krolami erystyki sobie poradza. Wychwyca niewiedze i pomylki w moment
2) Wolski nie przeanalizowal ANW ani tego co mowi Bartosiak, jest nieprzygotowany