Wpis z mikrobloga

Hej

#chcepogadac na temat roli miłości w relacjach. Inspiracje do rozmowy - podziel się Swoimi doświadczeniami i przekonaniami:

1. Miłość jest ideałem, sacrum pod jaki relacja powinna się podporządkować?
2. Miłość trwa wiecznie?
3. Czym się różni miłość od namiętności?
4. Wieczne związki - telewizyjny mit czy szczęście jednostek?
5. Różnica między przyjaźnią a związkiem/partnerstwem? Tylko seks? Uczucia inne?
6. Miłość to narkotyk? Odurza, daje haj i potem znika?

#milosc #relacje #zwiazki
  • 15
@KLRWR: 2. Czy miłość trwa wiecznie... Pewnie każdy z nas chciałby, żeby tak było. I myślę, że może trwać wiecznie, ale nie w przypadku każdej relacji. To raczej rzadkie zjawisko pokochać kogoś tak bardzo i tak czystą miłością że wzajemnością, ale na pewno to się zdarza, bo znam takie przypadki :) by zbliżyć się choć trochę do szansy przeżycia takiej miłości, trzeba również trafić na osobę, której charakter i typ osobowości
@KLRWR: 3. w idealnej relacji miłość trwa cały czas, to takie tło dla różnych innych uczuzuć i emocji, które przewijają się między partnerami. Namiętność pojawia się, a po zaspokojeniu znika, złość w kłótni pojawia się, a po pogodzeniu znika, itp...natomiast miłość jest razem z nimi wszystkimi, jest też i bez nich. Nie mówimy tu oczywiście o relacji np. fwb gdzie namiętność też jest, ale nie ma tej miłości w tle, więc
co sprawia że czujesz się bezpiecznie, masz dla kogo żyć, wiesz że nie jesteś sam, że masz swoją bratnią duszę. Takie spokojne szczęście


@costusmierdzi: chcesz napisać, że narkotyki nie dają takiego czegoś?
@KLRWR: no po prostu z przyjaciółmi się nie sypią, bo tak wynika nawet z samej definicji. Przyjaciel to przyjaciel, a nie kochanek xD to tak jakby ktoś się nagle upierał, że czemu pomidor nie jest jabłkiem, przecież też jest czerwony i może być słodki albo nawet trochę kwaśny i też się go je. No to mówmy na pomidory jabłka od teraz
Przyjaciel to przyjaciel, a nie kochanek xD


@costusmierdzi: rozumiem, że słowa mają definicje i nie o tym chcę pisać. Interesuje mnie dlaczego przyjaciel nie może być kochankiem? Dlaczego jedno wyklucza drugie? Stoją za tym jakie przekonania ludowe? Tak biblia pisze? Badania naukowe? Miliony filozofów tak napisało?

Nie chcę podważać żadnego z tych źródeł - chcę je poznać.
@KLRWR 1. Nie rozumiem pytania.
2. Miłość sama z siebie nigdy nie trwa wiecznie, ale jeśli ja pielęgnujemy to może być wieczna.
3. Miłość to troska, zaangażowanie w życie i emocje drugiej osoby oraz chęć by tej osobie dobrze się żyło I by była szczęśliwa. Namiętność głównie polega na typowym pożądaniu i raczej na pobudki egoistyczne, jest trochę nieprzewidywalna.
4. Jak pielęgnuje się Miłość w swoim związku, dba o dobra komunikację i