Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta #silownia

Siemka,
Jestem jak większość ludzi od poniedziałku zaczynam z nadwagą (35,5% body fat) , ale chciałbym to zmienić.

Czy są gdzieś poradniki na tagach bo nie znalazłem

I.
Co do diety jak ja sporządzić? ile kcl jakie makro
Wolałbym się nauczyć.

Czy polecacie jakieś serwisy z przepisami nawet odpłatne które wam rozpisują danie z przepisem

II.
Jaki mieć plan treningowy żeby rozwinąć mięśnie i ćwiczenia do tego.

III.
Jakie suplementy się zaopatrzyć i kiedy zainteresować się teściem i tabletkami i skąd to wziąć. (Nie mam wojskowych ani kumpli Z iranu)

IV. Jakich oglądacie yutuberów z skąd zdobywacie wiedzę? ja mam kilka kanałów yt zasubskrybowanych

np. squad university

Dziękuję z góry
kopiret - #mikrokoksy #dieta #silownia 

Siemka,
Jestem jak większość ludzi od pon...

źródło: comment_1664796658CCZwPKUSWA9mPh3X0ZbAS7.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopiret: I. Kcal i makro można wstępnie wyliczyć wklepujac w kalkulator - na przykład na fitatu. Najlepiej to skorygować w praktyce i ustawić tak kcal by spadek masy wynosił tak max 1% masy ciała na tydzień
II - FBW - na przykład Sakera
III - suplementy to moim zdaniem omega i d3, ewentualnie kreatyna ale niekoniecznie oraz białko do ewentualnych braków w diecie. W sterydy się nie pakuj na tą chwilę
@kopiret: to co @szukam_loszki napisał, ja od siebie dodam że YouTuberami się nie przejmuj, szczególnie tymi co chcą sprzedać plan, dietę czy suple ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacznij ćwiczyć i koryguj nawyki żywieniowe, załóż sobie zeszyt i zapisuj treningi, bądź cierpliwy i obowiązkowy i efekty będą same, nawet jak nie będziesz robił najbardziej optymalnego planu, czy łykał najlepszej multiwitaminy na rynku.
@kopiret: Odnośnie FBW sakera to uważam, że spoko opcja. I mimo że nie pałam do nich (WK) sympatią to wydali kiedyś 2 ebooki - jeden o odżywianiu i drugi o treningu. Dla początkującego polecam oba. Są w nich podstawy, które na początek z pewnością Ci wystarczą.
Co do diety, to polecam dowolną aplikację do liczenia kalorii typu Fitatu, YAZIO, myfitnesspal, która po wprowadzeniu swoich danych i celu wypluje Ci jakieś orientacyjne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopiret: z twórców na yt to odradzałbym każdego z polskiego yt, z anglojęzycznych polecam Alan Thrall, Ben Pollack, Juggernaut Training Systems i Josh Bryant. Squat University jest w miarę spoko choć czasem #!$%@? jakieś #!$%@? kocopoły i jest niestety fanatykiem Stuarta Mcgilla