Wpis z mikrobloga

@AntyKuc: Widzę, że hajpowanie LCNC trwa nadal.

Niestety tak jak Front Page dawno temu nie sprawił, że nie trzeba było znać HTML żeby tworzyć strony www, tak jak CMS-y nie sprawiły że nie trzeba już umieć programować dynamicznych stron www, tak jak AI miała zacząć pisać sama programy, tak jak RPA miało zastąpić pracowników biurowych w powtarzalnych zadaniach, tak samo już widzę jak narzędzia LCNC sprawiają, że programiści tracą pracę, itd.
@markaron: Kiedyś miałem dyskusje internetową z gościem jarającym się rozwiązaniami no-code (na siłę starał się mnie przekonać, że to zastąpi tradycyjne programowanie). Poprosiłem żeby pokazał mi coś zaawansowanego stworzonego z użyciem tych rozwiązań, to pokazał mi CRUDa którego można w JSie napisać w kilka godzin. Zaśmiałem się i zakończyłem dyskusję XD
@AntyKuc: Bo taki jest właśnie cel tych narzędzi, pozwolić grażynkom i oskarkom z biur w łatwy sposób napisać aplikację/formularze do obsługi zgłoszeń i wysyłania emaili tak jak to robią Google/Microsoft Forms, czy MS Power Apps. Tak samo jak grażyna która maluje obrazy i chce je sprzedawać online nie musi zamawiać sklepu internetowego za 100k tylko kupuje subskrypcję na Presto czy Woocoomerce za dwie, trzy stówki miesięczne i ma gotowy sklep.
@AntyKuc: A no i zauważ, że firmy oferujące LCNC się wycwaniły. Na początku obiecywano, że każdy kto będzie mógł sobie zrobić aplikację, czyli te grażynki i oskarki z mojego komentarza powyżej i wszystko fajnie, ale... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idź do firmy LCNC żeby kupić od nich narzędzie, to nie. To my dla ciebie go zbudujemy xD czyli w praktyce wychodzi na to, że grażyna i tak
@markaron:

A no i zauważ, że firmy oferujące LCNC się wycwaniły. Na początku obiecywano, że każdy kto będzie mógł sobie zrobić aplikację, czyli te grażynki i oskarki z mojego komentarza powyżej i wszystko fajnie, ale...


Potem musisz prosić taką firmę o każdy głupi plugin, za który zapłacisz więcej niż za kilka dni pracy seniora z 10 letnim doświadczeniem, który napisałby to w 1 jeden dzień gdyby system nie byłby oparty o