Wpis z mikrobloga

Już od kilku lat, za każdym przejazdem na trasie Warszawa - Radom, kisnę nieprzeciętnie z tego różańca na kościele we wsi Wsola xDD
Nie dość, że wisi tam nielegalne, ponieważ ten kościół jest wpisany do rejestru zabytków, za co zresztą na proboszcza tamtejszej parafii nałożono w 2018 roku karę, to zastanawiam się jaki proces myślowy musiał zajść w głowie wspomnianego proboszcza, że w dobrym guście byłoby powiesić na pięknym neoromańskim kościele taki jebutny różaniec świecący w nocy. xD
#architektura #polska #radom #kosciol #bekazkatoli
Pobierz Lolenson1888 - Już od kilku lat, za każdym przejazdem na trasie Warszawa - Radom, kis...
źródło: comment_16647766394de6LrnNIYMrASlNzCoTxj.jpg
  • 38
@Lolenson1888: Kilka lat do tyłu wracałem do domu autobusem przez Radom. Obok mnie jechała starsza pani z synem, z kontekstu ich rozmów domyśliłem się że pani jest chora i ma demencję. Przejeżdżając obok tego kościoła starsza pani wypaliła do syna że ona z Wiesią( domyślam się że to jakaś znajoma) kiedyś we dwie utkały i powiesiły ten różaniec same własnymi siłami, jej syn tylko westchnął... starość jest okrutna...( ͡° ʖ
@Lolenson1888: z tego co wiem to wasze miasto słynie z kościołów, wszedzie jak widze zdjecie radomia to musi być zdjecie kościoła, nawet kiedys widziałem w jakimś pociągu vlepkę radomiaka z kosciołami. Co tam się do #!$%@? u was dzieje z tą fiksacją na punkcie kościołów?
to zastanawiam się jaki proces myślowy musiał zajść w głowie wspomnianego proboszcza, że w dobrym guście byłoby powiesić na pięknym neoromańskim kościele taki jebutny różaniec świecący w nocy. xD


@Lolenson1888: Taki sam jak za myśleniem każdego innego klechy. To są ludzie, którzy intelektualizm wywodzący się z innego źródła niż religijne postrzegają jako coś podejrzanego, albo niewartego uwagi czy wręcz godnego pogardy. Serio wydaje się, że jak taki jeden z drugim idzie