Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema, polecacie jakieś materiały w formie video na YT, książkowe lub innego rodzaju dotyczące programowania w PHP. Próbuje swoich sił w mitycznym "przebranżowianiu". Przerobiłem już trochę materiałów, zacząłem od zaznajomienia się z HTML i CSS aby wiedzieć cokolwiek w temacie pt."gdzie coś kliknąć aby zadziałało" ale po dłuższym zastanowieniu padło na PHP. Tu zaczynają się trochę schody gdyż najczęściej na Yt są tutoriale z przed 5/6 lat, które albo tłumacza słabo albo chaotycznie. Obecnie nacialem się na udemy ( wieczna promocja 49.99) z kursem również "out of date" ale wspomagam się dokumentacją i jakoś idę do przodu. Może jeszcze za szybko chce porywać się na zadania ale o ile proste funkcje czy pętlę nie są dla mnie problemem to odpalając codewars potrafię utknąć na co drugim najprostszym zadaniu próbując wymyślić koło na nowo gdzie rozwiązaniem jest jedna linijka kodu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Język angielski nie jest dla mnie żadnym problem.
#php #naukaprogramowania #programowanie
  • 8
@nollo:

zacząłem od zaznajomienia się z HTML i CSS aby wiedzieć cokolwiek w temacie pt."gdzie coś kliknąć aby zadziałało" ale po dłuższym zastanowieniu padło na PHP


czemu nie javascript
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cppguy: chyba dlatego, że dużo ofert jest z frontu albo full stack a chyba osobiście nastawiam się na Backend. Jeśli lepiej jest z js to, że tak powiem mogę zmienić kierunek jaki wybrałem.
@nollo: Ja bym brał Javascript (potem z przejściem na Typescript). Ofert pracy backendowych jest naprawdę masa. Zapoznaj się z Node.js.

Pracowałem w PHPie i to jest dramat jakiś, już nawet nie sam język (bo ten jest coraz lepszy z wersji na wersję), ale to że 90% projektów PHPowych w polskich firmach to jakieś gównowordpressy i legacy ze stackiem twig + jquery xD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trevoz: jak robiłem jakieś kursy wstępne z HTML i CSS to zawsze później był js i dlatego tak to wiązałem plus no przeglądam jakie są oferty (tak mam świadomość że za X czasu jeśli dotrwam do poziomu "0" ale zatrudnimy pana to wszystko się może zmienić ) i większość była Frontend ok dam temu szansę skoro radzisz w ten sposób.
@nollo: @trevoz: Kwestia firmy na jaką się trafi, w poważniejszy firmach jakość kodu nie jest zła, tylko żeby się tam dostać to najczęściej trzeba już coś umieć. Myślę, że w PHPie może być nawet łatwiej znaleźć prace jako junior, poza tym, że PHP nie jest teraz na hype i też mniej osób wchodzi w ten język w porównaniu do np. takiego Pythona, to głownie też ze względu na to, że
@Kasztanowy_Rycerz

coś w tym jest co @trevoz pisze - że duża ilość firm nie oczekuje od Ciebie dobrego kodu, ale dobrego rezultatu. Coś na zasadzie: kod nie jest dla programisty, ma być tylko dla klienta.

Pamiętajcie, że nie mówimy tutaj o człowieku, który ma takie doświadczenie, że dobra firma weźmie go do siebie z otwartymi ramionami. Mówimy o świeżaku bez doświadczenia, który musi przebyć drogę przez "włoskie" firmy makaronowe, żeby móc na