Wpis z mikrobloga

GP Kanady 1984 to dziesiąte z kolei zwycięstwo Nelsona Piqueta. Tuż za nim uplasowali się kierowcy McLarena - Niki Lauda i Alain Prost. Brazylijczyk startował z Pole Position i prowadził od startu do mety, ale wbrew temu nie było to łatwe zwycięstwo.

Piquet musiał mocno kontrolować tempo podczas wyścigu aby nie nadwyrężyć silnika BMW który był w tamtym czasie mocno awaryjny. Ponadto sam wyścig był dla Nelsona bardzo bolesny, a ostatnie okrążenia były wręcz torturą z powodu mocnego poparzenia prawej stopy. Powodem udręki Brazylijczyka było generowane ogromne ciepło przez nową chłodnicę oleju w jego Brabhamie.

Po wyścigu gdy tylko Nelson wysiadł z bolidu to upadł bo nie potrafił ustać na poparzonej stopie. Na podium natomiast Piquet celebrował swoje zwycięstwo z bosą prawą stopą, która wzbudzała zainteresowanie stojących obok kierowców McLarena. To właśnie z tego GP pochodzi zdjęcie które wcześniej tu wstawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyznam się szczerze że wówczas myślałem że Nelson trzymał gołą stopę w powietrzu od tak, dla jaj. Dopiero czytając właśnie o tym wyścigu dowiedziałem się że powód tego jest bardziej poważny niż sądziłem.

#f1 #100dniznelsonem 84/100 <- tag do obserwowania lub czarnolistowania
Pobierz R.....8 - GP Kanady 1984 to dziesiąte z kolei zwycięstwo Nelsona Piqueta. Tuż za nim ...
źródło: comment_1664495727TJpAfAshoLScorxXPsfTij.jpg
  • 3