Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio bieżnię, żeby się trochę poruszać podczas pracy zdalnej. Jednak jest pewien problem - rozładowania elektrostatyczne, które co chwile powodują migotanie monitora nawet przy lekkim kontakcie z biurkiem. Jak sobie z tym efektywnie poradzić? Dodam, że problem występuje tylko w butach, ale chodzenie na bieżni boso odpada.
#pytanie #komputery #informatyka #elektronika
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaskovitz: opaski esd trzeba podłączyć do uziemienia/metalowej ramy biurka/odbudowy urządzenia. Jeżeli obudowa bieżni jest gdzieś metalowa, to prawdopodobnie jest też uziemiona i tam możesz próbować (pamiętaj tylko, że lakier nie przewodzi prądu).

Użycie nawilżacza też może pomóc, tak jak pisał @Tymian

Z mojej strony: bieżnie trzeba smarować, może są jakieś smary, które odprowadzają ładunek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaskovitz: do tych śrub może. Musiałbyś sprawdzić połączenie między tymi śrubami co je widać a uziemieniem (powinno dać radę miltimetrem). Może masz jakiś grzejnik w pobliżu? Też się powinien nadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie są chyba takie specjalne wtyczki ESD, że je wpinasz do gniazdka i one tylko łączą się z uziemieniem, ale nie jestem pewny akurat tego :/