Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o dodaniu w CV, gdzieś na dole/z boku, sekcji z umiejętnościami dodatkowymi, które nie są związane z ofertą, ale teoretycznie na farcie mogłyby zainteresować pracodawcę?

Przykład: ktoś szuka pracy jako Python developer, ale kiedyś dużo projektował układów elektronicznych, albo pisał aplikacje mobilne.

Dodać takie umiejętności, jeżeli jest miejsce?

#praca #pracabaza #pytanie #it #programista15k #programowanie

Dodać?

  • W sumie można 85.5% (65)
  • Lepiej nie 14.5% (11)

Oddanych głosów: 76

  • 11
@Ardeo: Tak, jeśli jest to techniczna praca i masz jakieś techniczne umiejętności/zainteresowania, to możesz je dodać, nawet jesli są to odległe tematy. Co innego jakbyś startował na techniczne stanowisko i starał się zainteresować pracodawcę doświadczeniem z baletu, czy jakichś innych od czapy tematów.
@AgentGecko: pozwolę się nie zgodzić xD po drugiej stronie też są ludzie i na przykład podobne zainteresowania mogą skłonić do zaproszenia takiej osoby do teamu, nawet jeśli to balet xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ardeo: aktualnie rekrutujemy do IT i to co napisałem wyżej to słowa rekruterki. Ja, jako osoba techniczna na aktualne stanowisko (szukamy Juniora do przyuczenia) ocenie CV w kilka sekund i wiem czy w ogóle chcemy z nim gadać. Ale jeżeli mialbym szukać bardziej doświadczonych pracowników to poświęcę zdecydowanie więcej czasu. Jeżeli HRki sprawdzają czy na liście technologii masz to czego wymagają, to faktycznie 5 sekund wystarczy na pre-selekcje ale na to
@A_R_P:

po drugiej stronie też są ludzie i na przykład podobne zainteresowania mogą skłonić do zaproszenia takiej osoby do teamu, nawet jeśli to balet

Zgadzam się i wielokrotnie miałem sytuację że osoba rekrutująca była ciekawa nt. czegoś z moich zainteresowań, natomiast rozróżniłbym sekcję z umiejętnościami (i tam tylko te nawiązujące w jakikolwiek do pracy, czyli chociażby te układy czy apki mobilne) i sekcję z zainteresowaniami (tam balet i ornitologię).

@Ardeo: jeżeli oprócz umiejętności na rekrutowane stanowisko masz też inne programistyczne to warto je wpisać bo to zawsze +, ale zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś pytania na ten temat