Wpis z mikrobloga

W cieniu pazdziernikowych premier w usludze Game Pass Ultimate, trwa właśnie dramat soniarzy i kolejne rozbrajanie platformy Playstation. Po uncharted, Horizonie i Death stranding kolejny tytul kojarzony do tej pory wyłącznie z marka Sony żegna się po kilkunastu latach że swoimi graczami i śmiałym krokiem zmierzą na Epica i Steam. Mowa tu o Sackboyu.

Soniarze nie mają już żadnej maskotki. Crash, jako własność Activision również po nowym roku zostanie im zabrany i powędruje do USA. Microsoft jako własciciel Bethesdy zabierze też wszystkie doomiki i wolfsteiny. Ghostwire na pewno zadebiutuje w ramach usługi abonamentowej i soniarzom zostanie już tylko Kena. W 2023/24 roku pojawi się też ekskluzywny tytuł Hideo Kojima produkowany tylko na Xboxy. Przyszłość playstation nie rysuje się w kolorowych barwach, a ceny zestawów sięgające już 4 tysięcy złotych na pewno odstraszą potencjalnych nabywców i przyciągną ich do obozu zielonych.
A wy jak myślicie mireczki? Czy w obecnych konsolowych realiach jest jeszcze sens kupować ps5? ()
#xbox #ps4 #ps5 #gry #konsole
Pobierz daeun - W cieniu pazdziernikowych premier w usludze Game Pass Ultimate, trwa właśnie ...
źródło: comment_1664445672A3kzSS13Kg45UQGg7koeYk.jpg
  • 24
@daeun: Sprawdziłem dokładniej i okazuje, że ta gra już od roku jest dostępna na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko był to exclusive sklepu Epic. W tym tygodniu dopiero wyszła na Steamie i wyszedł ten duży update.
Soniarze nie mają już żadnej maskotki.


@daeun: obecnie maskotką Sony od czasów chyba pierwszego vr'a jest robocik astro. Weź #!$%@? czasem zacznij się interesować tym co hejcisz.

Sackboy i tak przeszedł bez echa a z tymi wszystkimi grami to nie zesraj ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej mieć w co grać niż mieć obietnice na których cały ten zielony tag jedzie.

@daeun ps5 tak dobrze się sprzedaje, że cały czas go brakuje, w dodatku ludzie dalej są skłonni "przepłacić" 1k-1,5k za ciut gorszą pod względem wydajności konsole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hmm, jak mógłby na to zareagować Microsoft, nie wiem, może wypuszczeniem jakiegoś next gena tworzonego przez nich? Nie, mam lepszy pomysł, kolejnym kupnem gotowego ip oraz kolejnym gamepassem za 5zł xD
@Ayessare: Przecież Xbox wypuszcza non stop świetne gierki. Deathloop już nie pamiętamy wysokich not? ;) Ghostwire też gra MS. Grounded wyszło 27 września i gierka zebrała bardzo dobre recenzje ;) A Dusk Falls to samo dobre oceny ;) A Sony co wydaje? Znowu kolejna gierka GoW/Horizon/GT? Nie stać ich na coś nowego tylko w kółko to samo muszą wydawać ;) Microsoft to chociaż stawia na nowe marki i pełno w ostatnim
@Jestemkoksupotezny: XDDDD non stop XBOX wypuszcza gierki XDDD jeszcze wymienił deathloopa xDD najśmieszniejszy komentarz tego miesiąca. Grę BETHESDY wymienił wykupionej przez MS praktycznie po wyprodukowaniu jako "grę Xboxa". Zobacz też co to exy.

I tak, już wolę gow/horizon (#!$%@?ć gt jak i forze równo), niż kolejne halo. I widzę że nawet masz 0 pojęcie o przyszłych gierkach i wypowiadasz się jak znawca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrze
@Ayessare: To jakie gry jeszcze wychodzą w 23/24 robione przez STUDIO SONY? Wole gry MS chociaż robią coś nowego, a nie ciągle to samo co masz na Sony. Ile można wypuszczać te same gry? W kółko remastered/remake gierek... Wiadomo boli Cię najbardziej, że Codzik znika za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu to TOP1 gierka w multi i sprzedazy na platforme PS ( ͡°
@Jestemkoksupotezny:
Forspoken, Stellar Blade, Pragmata, nowe nie ogłoszone IP od bend, wolverine, nowy final fantasy, Valkyrie Elysium, horizon spinoff w VR (duża gra). To są rzeczy na które czekam, są jeszcze kontynuacje jak sm2 czy nowy Gow oczywiście ale większość to nowinki.

Z coda cisnę całą społeczność soniarzy na discordzie więc nie trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tymczasem Ty na odpowiedź dajesz multiplatformy i gamepassa (za darmo
@Ayessare: Forspoken to gra Square Enix ;) Nic mi nie wiadomo o przejęciu przez Sony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pragmata to gra Capcom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Final to gra SE ;) Reszty nie znam, ale MAJĄ TO BYĆ GRY SONY ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam się zaorałeś typie wrzuają gry które nie są robione przez Sony, a na
Sam się zaorałeś typie wrzuają gry które nie są robione przez Sony, a na konsole Sony


@Jestemkoksupotezny: bo co, pytanie musi być zadane w konkretny sposób żeby wygrać argumentację?

Nie wiem co masz we łbie ale ms nie wydaje nowych IP. Ms obecnie wykupuje firmy z gotowymi grami w zapleczu żeby taki psychofan jak Ty miał czym się jarać. Serio nie wiem jakie trzeba mieć klapki żeby w jakiejkolwiek dyskusji wyciągać