Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde, miałem stłuczkę. Wjechała mi laska w dupe. Była policja i dostałem numer notatki/sprawy. I co teraz? Policja powiedziała, że mam to zgłosić do swojego ubezpieczyciela. A ten mi mówi, że mam się zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy. Ale #!$%@?, nie wiem jaki jest ubezpieczyciel sprawcy, bo nie mam rejestracji. Straciłem fotki z telefonu. Co teraz? #pytanie #oc #wypadek #policja #ubezpieczenia #pytaniedoeksperta
  • 19
Z OC mozesz zglosic szkode gdzie chcesz, z tego co wiem nie ma wymogu konkretnej firmy. Zazwyczaj ludzie zglaszaja szkode 'u siebie' - nigdy nie zglaszalem, wiec nie wiem jak to wyglada w praktyce.
@Just_Jump: dałeś się wydymac, będziesz kilka dni w plecy jeśli chodzi o likwidacje. Jeżeli nie masz współwiny to nr polisy sprawcy (jak nie wziales sobie na miejscu, sprawca może nie udostępnić policja tym bardziej bo rodo) wnioskujesz do starostwa powiatowego i jak im policja wysle papiery to ci udostępnią. Trwa to kilka dni a bez numeru polisy nie zaczniesz likwidacji szkody z oc sprawcy. A tak już w ten sam dzień
@Just_Jump: parę lat temu przy podobnej sytuacji dostałem od policji papier ze wszystkimi danymi, a numer sprawy był dodatkowo. Zadzwoń do nich jutro po prostu i zapytaj do jakiego towarzystwa masz zgłaszać. Chyba, że w swoim OC masz BLS (bezposrednia likwidacje szkód) - to wtedy do swojego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Just_Jump: potrzebujesz tylko nr rej. pojazdu sprawcy. Idziesz na komendę z nr sprawy, oni Ci daje bez problemu. Sprawdzasz na stronie ufg gdzie pojazd jest ubezpieczona i zgłaszasz do tego TU. Nic złego się nie stało. Bez problemu ogarniesz
@Bobert_Haubica taaaa żeby tak to działało to trzeba wybrać dobrą firmę a nie,, byleby taniej, przecież z OC to nie ja będę likwidować,, część firm ma dobry BLS ale ludzie wolą wybierać jakieś euroins czy trasti które nawet oddziału w pl niema, byleby było 100 taniej.
@Dzibson90: akurat czas mnie nie goni, ale tak czułem, że ci policjanci byli #!$%@?. Pierwsza stłuczka w życiu i nauczka.

@papapapuga: byłoby dobrze.
@giguga: robiłaś tak?

@Just_Jump: #!$%@? bo dałeś dupy nic nie spisałeś zdjęcia usunąłeś ? Jakbyś pamiętał numery Rej sprawcy to masz stronę ufg.pl wpisujesz rejestracje i masz numer oc oraz gdzie jest ubezpieczony. Ponadto Twój ubezpieczyciel Cię w #!$%@? robi bo Ciebie nie powinno obchodzić