Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie odnośnie długów mojej zmarłej mamy. Otóż wzięła ona chwilówki, inne kredyty o których nie mamy pojęcia i zmarła nagle na początku kwietnia. Jest możliwość zrzeczenia się tych długów czy przechodzą one na ojca i trójkę dzieci ( wszyscy jesteśmy pełnoletni). Co się dzieje z połową majątku (dom jednorodzinny) jeżeli ojciec i my postanowimy zrzec się dziedziczenia po niej? Z góry dziękuję za pomoc.

#dlugi #spadek #rodzice #pieniadze #dziedziczenie
  • 14
  • Odpowiedz
@rakiwo: @PiotrFr: rozumiem, czytałem o tym. Tych chwilówek jest obstawiam około 40tys. Wartość domu jest znacznie większa i ojciec mieszka w nim z dwójką synów. Jeżeli on też się zrzeknie spadku to wtedy 50% domu jest niczyje?
  • Odpowiedz
@penetrator_13: Jeżeli mama była współwłaścicielem to przychodzi komornik licytuje cały dom 50% daje ojcu, a z kolejnych 50% spłaca długi, jak coś z tego zostaje to zgodnie z linią dziedziczenia otrzymujecie ją wy.

Niestety musicie to spłacić nie możecie się zrzec majątku jeśli chcecie zachować dom.
  • Odpowiedz
@penetrator_13: Jeśli wy się zrzekniecie a on nie to automatycznie długi stają się jego. Jeśli posiada jakiś majątek (mówisz że macie dom) to komornik najprawdopodobniej go będzie chciał zlicytować.
  • Odpowiedz
@rakiwo: @penetrator_13:

Jeżeli mama była współwłaścicielem to przychodzi komornik licytuje cały dom 50%

Najpierw będą pytać całą rodzinę po kolei, chyba że ktoś przyjmie.
Ogólnie nie polecam, zwłaszcza w tym wypadku gdy długi są znacznie niższe niż majątek
  • Odpowiedz