Wpis z mikrobloga

@Hektar4: pic na wodę, nie warto dopłacać. Dodatkowe statystyki są ładne na wykresie, ale totalnie bezużyteczne treningowo.
Do tego klejone pasy Garmina lubią się psuć.
@Hektar4 jak nie masz trenera to te statystyki jakimś odzwierciedleniem są, może nie warto polegać na nich w 100% ale daje do myślenia jak np jedna noga Ci ciagle #!$%@? gdzieś i masz 51% do 49% lub gorzej xD
@Hektar4: Nie słuchaj ignorantów. To, że oni nie ogarniają tych statystyk nie znaczy, że dla wszystkich są nieprzydatne. Ja akurat bardzo cenię sobie statystyki oferowane przez te ciut lepsze pasy Garmina i jeśli HRM Run i padnie biorę kolejny z nimi.
@echelon_: No to mam pytania bo ja ogarniam te statystki i wiem nawet jak poprawiać rzeczy które one wskazują, ale chętnie posłucham xD

1. W statystykach pokazuje, ze w jednej nodze masz krótszy czas kontaktu z podłożem o 20-30ms niż w drugiej, co robisz żeby to poprawić?
2. Zauważasz, że mimo zwiększania prędkości biegu, Twoja kadencja nie rośnie współmiernie do prędkości, tylko wydłużasz krok, co robisz?
3. Co robisz jeśli odchylenie
@aukolb:
1. 20-30ms różnicy raczej nic nie mówi, bardziej różnica procentowa. Jeśli różnica jest duża to możliwe, że to albo oznaka zbliżającej się kontuzji albo nie wyleczona stara kontuzja.
2. Dopóki kadencja będzie w okolicach "książkowej" czyli 180 to bym się nie przejmował. Mam np. kumpla który jest tak pospinany, że przy dużych prędkościach kadencja rośnie do chorych wartości bo nawet koło 250. Tak samo bym się przejmował jakby ta kadencja
@echelon_:
1. Niech będzie procentowo, ale czy to będzie kontuzja instant? Wątpie, raczej się pogłębi problem a organizm to jakoś zrekompensuje gdzie indziej, większość ludzi ma dysbalans między lewą i prawą stroną. Np. ex piłkarze przez to że są prawonożni, to mają bardziej rozwinięte prawy poślad i noge. I da się to poprawić, zaczynając od ćwiczeń siłowych, kończąc na dynamicznych ćwiczeniach na skrzyniach na danej stronie.

2. No jak wydłuża się
@aukolb:
Overstriding? Nie znałem tego określenia, doczytam sobie.

Przedstawiłeś pewne zjawiska które wg. mnie mogą być problemami ale nie muszą. Ale jeśli już mamy dostep do pewnych danych to możemy przemyśleć czy to już problem czy jeszcze nie i czy warto nad tym pracować.
@aukolb: ale Ty właśnie przedstawiłeś dowód na to, że te dane są użyteczne, a chyba chciałeś odwrotnie?

Bez tych statsów nawet nie wiesz o problemie. A jak je masz to widzisz, że jakiś jest, a co z nim zrobisz to inna sprawa. Zależy jakie kto podejście reprezentuje
@majk_emigrant: a gdzie ja napisałem, ze te dane nie są użyteczne? XD napisałem, ze może i są prawdziwe, ale czy są potrzebne to tak średnio.

Jedna kwestia mieć te dane, druga kwestia umieć je wykorzystywać. Strzelam ze 95% jednak nie potrafi tego wykorzystać (może i 98%), ot kolejny bajer do biegania. Tak samo jak większość funkcjonalności w zegarkach biegowych.

Mam mnóstwo znajomych z poziomu 31-33min na dychę, nikt takich bajerow nie
@aukolb: O to to, żadnego zegarka nie miałem i biegałem 5km w 16 minut, teraz mam taki za 3k i w 20 ciężko pobiec ( ͡º ͜ʖ͡º) Czas i wynik są pochodną pracy włożonej w trening, a nie czasu spędzonego nad wykresami.
@Stormweaver: ćwiczenia plyometryczne, trening na płotkach to przede wszystkim.
Ale jak poprawia się z tempem biegu to jeszcze jest spoko, gorzej by było jakbyś miał odwrotnie, wtedy przeciążenia na jednej stronie by rosły i ryzyko kontuzji.
Mam mnóstwo znajomych z poziomu 31-33min na dychę, nikt takich bajerow nie potrzebuje, bo wiadomo ze trzeba #!$%@?ć, a nie patrzyć się na cyferki w komputerze.


@aukolb: Kiedyś już widziałem wpisy w internetach ludzi o takim poziomie wytrenowania co pisali, że oni cyferek nie potrzebują tylko trzeba słuchać własnego organizmu i wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś nie potrzebuje cyferek i specjalistycznego treningu czy trenera a
@echelon_: to inaczaj, nie znam jeszcze żadnego, który przez przeglądanie cyferek ze stryda/garmina poda i milliona innych cyferek zaczęli biegać po 33-31 na dychę.

No i nie przyrównuj specjalistycznego treningu czy posiadania trenera do brandzlowania się do cyferek z garmina xd