Wpis z mikrobloga

Zanim zesracie się na żółto-niebiesko nazywając mnie onucą, szurem czy ruskim agentem chciałbym podkreślić że od samego początku wspieram Ukrainców w heroicznej walce z barbarzyńskimi plemionami ze wschodu i uważam że wysyłanie naszej broni na Ukrainę to nasza polska racja stanu. Jednak nawet mimo mojej sympatii do prezydenta Zełenskiego i jego pięknej żony, nie potrafie wyrzucic z głowy pewnych defetystycznych myśli tego co może niebawem nastąpić. Budzę się co noc zlany potem dręczony przez apokaliptyczne koszmary.

Co budzi moje największe zaniepokojenie? Otóż, Putinowi kończy się powoli wachlarz dostępnych środków i obawiam się że wkrótce może sięgnąć po broń atomową. Myślę że kacapy dawno już podjęły ta decyzję i jest to tylko kwestia czasu kiedy ten psychol w końcu wyda rozkaz jej użycia. Putin rozgrywa właśnie ostatnia partie swojego życia i na pewno nie skapituluje.

Moja mama strasznie boi się tej atomicy. Często widzę ją jak ogląda wiadomości i płaczę. Codziennie pyta, "synu i co to będzie, co to będzie?", przytulam ją i uspokajam ją że nic takiego się nie stanie, ale po cichu adaptuje już piwniczke na schron, zbieram pierwsze zapasy i kupuje plyn lugola. Wiem że niektórzy mogą odebrać to jako sianie paniki, ale jak tam wolę być chociaż trochę przygotowany.

Dla Amerykańców ta wojna to zabawa i mogą wycofać się w każdej chwili. NATO to wydmuszka na którą nie ma co liczyć, zamiast zebrać się do kupy i samemu ruszyć po surowce, cacka się z tym zbrodniarzem jak z rozkapryszonym dzieckiem. Podobnie jak Rosjanie ma na rękach krew niewinnych ludzi. Milczeli gdy Rosjanie wybijali Bucze, siedzieli cicho gdy kacapy bombardowaly Mariupol, nie odpowiedziały na Izium i irpien. Pozostawali bierni gdy ruskie bombardowaly dworce, sierocince i szpitale. Wróg już użył na tej wojnie broni chemicznej i fosforowej co nie spotkało się z żadną odezwa ze strony paktu. A najśmieszniejsze są deklaracje NATO w razie potencjalnego ataku nuklearnego na Ukrainę. Do tej pory zapowiedzieli jedynie że możliwa odpowiedzią na taki atak może być zniszczenie floty czarnomorskiej, co jest po prostu żenujące i słabe.

Nie ufam ani Amerykanom, ani NATO, a tymbardziej polskiemu rządowi. Tak naprawdę zostaliśmy tutaj sami skazani na laske tego szaleńca. Wiara w to że ktoś z otoczenia Putina powstrzyma go przed wciśnięciem atomowego guzika jest tak samo naiwna jak wiara w to że ktoś powstrzyma Hitlera przed zbudowaniem w Polsce obozów koncentracyjnych. :(

Slava Ukrainie, sława gierojom, chociaż nastroje już nie takie same jak jeszcze tydzień temu :(

#ukraina #rosja #wojna #4konserwy #neuropa #feels
Pobierz
źródło: comment_1664345188fefYeOgMA74iwgeWZabi6o.jpg
  • 42
@Adolf_Cartman: Tak, przyjmując jod w tabletkach czy tam w płynie lugola wysycasz tarczycę "zdrowym" jodem, który nie jest promieniotwórczym izotopem jodu pochodzącym z wycieku z reaktora.

To nic nie da gdy opad radioaktywny to pluton 238, 239 albo 241, a taki będzie po wybuchu bomby atomowej.