Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Oto moje koszty ogrzewania za 2021 r. Mieszkanie w ocieplonej kamienicy 69 metrów. Grzejniki bez podzielników, rozliczenie proporcjonalnie do posiadanych metrów mieszkania we wspólnocie 42 mieszkania. Już pomijam, że brak podzielników jest mocno nie OK w sytuacji, gdy mam jedno z największych mieszkań we wspólnocie i trzymam temperaturę poniżej 20 stopni, a są ludzie którzy mają mniejsze mieszkania i mówią na zebraniu, że mniej niż 25 to im zimno XD tera pytanie. Czy gdybym się przerzucił na inne, ale nadal komfortowe źródło grzania, to by było taniej? Pomijam czy to w ogóle możliwe XD

#mieszkanie #nieruchomosci #dom #ogrzewanie #miasto #sezongrzewczy20222023 #kryzysenergetyczny #energetyka
pogop - Oto moje koszty ogrzewania za 2021 r. Mieszkanie w ocieplonej kamienicy 69 me...

źródło: comment_1664280593GmujPLj5eKjKMepUGjxgWQ.jpg

Pobierz
  • 14
@DildoShwaggins: Owszem, byłoby to sprawiedliwe, a nie że byłoby OK wtedy. wszystkie mrożenie cen, to odwlekanie 'buntu społecznego'. Dadza jakies ceny maksymalne dla biedoty, to pokryja reszte tacy, ktorzy kupili sobie konsole, a biedok nadal zadowolony z rzadu.
Dodatkowo --> dlaczego w Polsce zawsze musi byc odpowiedzialnosc zbiorowa? Dlaczego w Polsce od kilku lat, ZAWSZE, po dupie dostaje ten, ktory zarabia troche powyzej minimalnej. W sumie, to juz przyszli tez po
@milvanb: Zgadzam się ze wszystkim co piszesz i sam zadaje sobie te same pytania; nie wiem czemu się tu wykłócamy xD bo chyba przesadzasz jednak z tymi cenami energii ;) o ile te wszystkie dodatki to oczywiście do odstrzału razem z regulacją cen; to same ceny to przynajmniej w polowie zasługa rządu i marż dostawców.
@DildoShwaggins: ja powiem wiecej -> to zasługa tylko i wyłacznie rzadu i Polactwa. Jak widac Polakom sie to nadal podoba, wiec czemu Obajtki i inni mieliby na tym nie korzystac? Jak narod slaby, to i gowno zamiast kaszanki zje, a bedzie mowil ze lepszego kawioru jeszcze nie jadl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srgs: no nie wiem, ja mam prawie największe mieszkanie we wspólnocie, trzymam temperaturę w miarę niską i dopłacam do ogrzewania ludzi, którzy mają małe, a grzeją jak #!$%@?. Dziękuję bardzo za taką sprawiedliwość.
@pogop: no to oni ogrzewaja tobie. A nie magiczne cyferki i pozniej zaczyna sie kombinowanie jak zaplacic jak najmniej. Przy podziale wiesz ile zaplacicsz i juz, nie ma kombinowania, januszowania czy tez innych fikolkow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srgs: nieprawda, moja część ma trzy kondygnacje po jednym mieszkaniu na całość budynku, a przylega tylko jedną ścianą do innych jeszcze większych mieszkań. Więc nie masz racji.
@pogop ile pomieszczeń? Na dzień dzisiejszy możesz założyć multisplita i na pewno wyjdzie ci taniej to ogrzać ale koszty inwestycji duże. Gaz jak jest ziemny to też możesz rozważyć. Najlepiej wypruć wszystko ze ścian i zrobić nowy układ z własnym licznikiem energii który wspólnota zatwierdzi i zapłacisz dokładnie tyle ile zużyłeś
@pogop: mam pół domu, 100m, temp. 20.5c srednio, ogrzewanie wody - wszystko piecem gazowym, rachunek mam o 100zl niższy w skali całego roku.

Próbuj innego rozwiązania, bo pakują cię bez mydła.

Edit; w ogóle nie rozumiem jak to może funkcjonować bez podzielników. Jakiś chory scam - jakiś dziad będzie grzał do 35c, a płacą wszyscy WTF.