Wpis z mikrobloga

Się wku*wiłem na ten rząd i musze wyrzucić z siebie małe #zalesie

Ostatnie lata człowiek słucha o ekologii, smogu, dbaniu o środowisko i postanowił być eko. Zrezygnował z przyłącza gazu, z budowy komina i, u nowoczesności, miał montować pompę.

A te debile z rządu najpierw dają pieniądze kopciuchom (tym z którymi walczyli tyle lat) po czym ustawą rzucają kłody pod nogi tym 'ekologicznym' czyniąc ich wybór praktycznie bezużytecznym...

Przecież te działania nie mają sensu.

Teraz to najchętniej bym znowu pozmieniał i wstawił kopciucha co by śmieciami palić mając w dupie co powiedzą. Lub gaz...

#budowadomu #budujzwykopem #ogrzewanie #ekonomia #polska

Jakie ogrzewanie aktualnie najbardziej opłacalne?

  • Pompa ciepła 47.1% (49)
  • Gaz 31.7% (33)
  • Pellet 5.8% (6)
  • Węgiel 15.4% (16)

Oddanych głosów: 104

  • 26
  • Odpowiedz
@ATAT-2: masz możliwości techniczne i finansowe montuj hybrydę
PC plus cokolwiek sobie chcesz.
Jak temperatury są przejściowe to grzejesz PC, jak temperatura spada odpala się drugie, pomocnicze źródło.
Gaz nie wymaga komina jak coś.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: aktualnie najbardziej opłacalne to swój las i drewno kawałkowe ;) a tak po za tym to aktualnie nic nie jest opłacalne, bo ten kraj jest tak niestabilny, że dziś może być opłacalne jedno, a za rok drugie. Tu nic nie zaplanujesz.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: @Positano1: a widzę, ze nikt nie bierze pod uwagę faktu pracy własnej... kominek, kopciuch to nie są źródła bezobsługowe... do tego trzeba doliczyć codzienną prace własną żeby zasypać, wsadzić drewno, rozpalić, czyścić to gówno nie mówiąc już zupełnie o tym ze człowiek staje się więźniem własnego domu bo nie wyjdziesz dłużej niż na 2-3 dni w zimie.
  • Odpowiedz
@waldinio: To to wiadomo, pół życia dokładałem koksu do pieca i udręka jest niezła.
Szczególnie, jak wracasz po dłużsej nieobecności do domu i pierwsze co musisz zrobić to napalić w piecy żeby nie zamarznąć
  • Odpowiedz
@waldinio: mamy XXI wiek, weszła automatyka. Poza tym trzeba dobrze żyć z rodziną, znajomymi i sąsiadami, to nawet na pół roku sobie wyjedziesz, a w domu będziesz miał nagrzane, kwiatki podlane i nawet psa nakarmionego.
Zawsze śmiać mi się chce, gdy pompiarze w koszt ogrzewania pelletem/węglem/gazem/czymkolwiek innym niż PC wrzucają rzeczy typu konieczność otynkowania komina i jego obróbek albo mityczny #!$%@? przy obsłudze nowoczesnego i zautomatyzowanego kotła. Jakby to była robota
  • Odpowiedz
@waldinio: te, kopciuchem to ty jesteś bo ogrzewasz dom węglem.

ja do pompy nawet schodzić nie musze bo zdalnie sobie odpale grzanie albo wyłączę po sezonie.


Nie musisz schodzić, ale schodzisz i się do niej brandzlujesz. Ja też mogę zdalnie sobie odpalić grzanie albo wyłączyć po sezonie i się tym nie chwalę. A ty musiałeś się publicznie pochwalić.

a ty śmieciuchu też tak potrafisz? może i zdalnie i też zrobisz zasyp?
  • Odpowiedz
@inko-gnito: szkoda strzępić ryja na ciebie.... widać jak cie boli ze za darmo grzeje. Panele za miesiac mi się własnie zwracają po równo dwóch latach. Zakup pompy wyszedł mnie mniej niż podłączenie gazu i zakup pieca gazowego.
  • Odpowiedz