Wpis z mikrobloga

Serdecznie polecam lionsteel m7, bardzo wygodna rączka, w porównaniu z t6 jest fajniejsze jak dla mnie. Te frezowania aż się lepią do ręki xd a w t6 jest gładka mikarta. Może przy dłuższym użtwaniu byłaby przewaga gładkości, ale póki co używałem obu raczej krótko, tylko co pociąć gałęzie i przepołowylić pare pieńków. Co przy masywności nożyków nie stanowiło żadnego problemu. Teraz szukam czegoś małego i poręcznego, jakieś propozycje?
;p
#noze #nozebobers #nozeboners #bushcraft #knifeboners #hobby #zainteresowania #las #bron
Pobierz GenLufa - Serdecznie polecam lionsteel m7, bardzo wygodna rączka, w porównaniu z t6 j...
źródło: comment_1664271418S7mskqIwswgSCrJ3lCVjXI.jpg
  • 14
@badtorro: ja mówię rączka.
Uchwyt to ma wiadro, poprawna nazwa na tę część noża to rękojeść :)
@mirabelka2137: da się zauważyć szybsze tępienie niż np struganie kija. Kartony serio mają w sobie jakieś zanieczysszczenia czy coś, nie wiem dokładnie. Pewnie przez ten proces gdzie makulaturę przerabiają na karton. A drewno w kijku mięciutkie.
@Sarveil: hehe
@KedanKedanowski: dałem 820 za nówkę ( zajebiaszcza promka byla na sharg, normalbie bym
@Trauma_Teddy: za duzy i ma szlif skandi czyli niedobry. Ten maly nie bedzie do drewna tylko ma byc ostry w opor, do sznurków jakichś materiałów itp, wazne zeby nie mial ostrego czubka, tylko taki mocno wypukly brzuszek, taki bardzo dobrze tnie
@Trauma_Teddy: co to kephart? Znalazlem fajny boker plus mini dvalin, w wersji tanto tylko prawie zero opinii o nim, jakieś recenzje, cokolwiek. O tej marce mam troche slabe wyobrażenie.
Pewnie się skonczy na falknivenie jakimś małym, też fajne są, sprawdzona marka. F1x jest kozacki, nie za duży w sam raz taki.no i ma ładny brzuszek zaokrąglony. Ciekawe tylko ile kosztuje teraz