Wpis z mikrobloga

ale to wojsko nie januszopol..

@KladzSie: oj uwierz mi, ze to januszpol xD serio. Bylem na przygotowawczej, bylem na cwiczeniach juz jako rezerwa i w moim odczuciu to cos jak praca u janusza tyle, ze kasa zawsze na czas i wszystko rozliczone.
Limitu wieku nie pamietam, a google za bardzo nie precyzuje. Pamietam, ze na przygotowawczej byli jacys +-50 latkowie.

@Towarzysz_Blackpill: powodzonka i obys chcial to robić w zyciu, bo
@liczaon: Kolega wcześniej wspomniał o chęci zostania pilotem śmigłowca, tylko po jednej uczelni (w Dęblinie) można zostać pilotem. Od dwóch lat też robią tzw chłopski zaciąg więc, może coś się zmieniło - spojrzę a z ciekawości ;)
@Baarteek chłopski zaciąg? :) W każdym razie sprawdzałem ustawe na awl i wat i nie ma wzmianki o granicy wieku, aczkolwiek może być niepisana granica i po prostu możesz "nie spełnić wymagań" czy po prostu nie przejść rozmowy pod każdym pretekstem :)
@Towarzysz_Blackpill: @KladzSie: Kolega @liczaon: ma rację. Podałem błędne informacje, w tym momencie nie widzę, żadnej granicy wieku - czytałem rozporządzenie. Jeszcze kilka lat temu granica na pewno była, więc chyba względnie świeża zmiana.

@liczaon: Co do chłopskiego zaciągu to chodzi o to, że przyjmują dużą liczbę studentów kosztem jakości. Widać to w szkoleniu lotniczym. Zainteresowanie studiami wojskowymi jest względnie na podobnym poziomie, w przypadku gdy przyjmują więcej osób