Wpis z mikrobloga

Kochani pomóżcie. Szukam przepisu na najlepsze, elastyczne, miękkie naleśniki. Robiłam już z różnych przepisów z internetu i zawsze wychodzą jakieś takie bardziej chrupiące i często podczas smażenia to robią się pojedyncze dziurki na naleśnikach :/ Chcę w końcu zrobić takie idealne, elastyczne, cienkie, miękkie i smaczne. Fajnie jakby był przepis o dokładnej gramaturze a nie w szklankach (bo szklanka szklance nierówna), ale jak macie taki idealny szklankami to też dajcie
#gotujzwykopem #nalesniki
  • 20
@Owoc_w_kreplu zawsze tylko smaruję lekko pędzelkiem patelnię na pierwszego naleśnika a potem już nie. To nie kwestia tego. Potrzebuję konkretnego przepisu gdzie mam konkretne proporcje, a nie pojedynczych rad :/
@Rruuddaa: chwytaj:

2 szkl. mąki
2 szkl. mleka
3 jajka
szczypta soli
0,5 szkl. oleju

Wymieszać na gładko, odstaw na 5-10 minut i dopiero zacznij smażyć.
Przed pierwszym naleśnikiem przetrzyj patelnię olejem.
Nakładasz szybko ciasto i rozprowadzasz, bo skubane moment się ścina - jak to opanujesz to wychodzą cieniutkie

Smażysz na blado z dwóch stron - jak przewrócisz na drugą stronę to dosłownie po kilku sekundach ściągaj, bo szybko się przypala
Jestem chłopem nie patrze na te przepisy robie po swojemu i zawsze wychodza dobre... mleko jajko dwie szczypty soli i mąke dodaje do momentu az bedzie gęste czyli mniej wiecej porównywalne do zupy krem. Na patelni minimalna ilosc margaryny mlecznej tak tylko zeby była ciut tłusta po rozgrzaniu patelni żeby były kropelki nalewam jak ciezko sie przewraca dodaje jeszcze troche mąki mieszam znowu i juz musza byc dobre
@Rruuddaa: super! Często takich najbardziej oczywistych przepisów (naleśniki, mielone itp.) szukam właśnie u ani i olgasmile, czasami delikatnie modyfikuję i nigdy się nie zawiodłam. Jedynie proporcje zmniejszam, bo bywa, że proponują hurtowe.
Smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)