Wpis z mikrobloga

Marzec 2022 w Polsce:
- wpuszczamy 3 miliony nieszczepionych, nie testowanych prosto z granicy do swoich prywatnych domów!
- przestajemy testować,
- zdejmujemy maski w sklepie,
- przestajemy płacić szpitalom za obsługę pacjenta covidowego.

efekt? szpitale w PL przestały się zapychać, skończyły się zgony na covid !!!

Dla kontrastu: w tym samym czasie w mega zaszczepionych Niemczech testowali na potęgę dzięki czemu mieli najwyższe szczyty fal w historii i więcej niż PL zgonów na milion mieszkańców....

Marzec 2022 pokazał jak bardzo "są potrzebne" testy, maski i obostrzenia. Pokazał że można wrócić do normalności.

Przez 2 lata prania mózgu można było uwierzyć w różne kłamstwa i zakrzywienia rzeczywistości ale marzec 2022 pokazał prawdę. Rzeczywistość została wyprostowana, bardziej dobitnie nie da się tego pokazać.

I teraz żeby po marcu 2022 dalej brnąć w bronienie całej covidowej narracji (testów, masek, lockdownów, zmuszania do szczepień, segregacji, paszportów...) to trzeba zwyczajnie mieć za to płacone.

Bo ja nie wierzę że ktoś jest aż tak ograniczony sam z siebie, no zwyczajnie się nie da.

#koronawirus #covid19 #bekazlewactwa #bekazcovidian
  • 59
  • Odpowiedz
Dla kontrastu: w tym samym czasie w mega zaszczepionych Niemczech testowali na potęgę dzięki czemu mieli najwyższe szczyty fal w historii i więcej niż PL zgonów na milion mieszkańców....

zobacz kiedy przecięły się linie :)

@Adam_Prosty: Może w piku, ale to nie jest prawda, bo nawet teraz Polska ma 3,078 zgonów/M, a Niemcy 1,806 zgonów/M, więc ich polityka wypada lepiej pod względem śmiertelności.
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
Ale czy ty rozumiesz co pokazuje twój wykres? Pokazuje dzienną liczbę nowych śmierci z tytułu covid. Więc zsumuj sobie wszystkie wartości i podziel przez liczbę mieszkańców, a otrzymasz wartość o której piszę. Możesz też wykorzystać gotowce z https://coronavirus.app/tracking/germany i https://coronavirus.app/tracking/poland


@niepodszywamsiepodbiauka:

to Ty nie rozumiesz co pokazuje mój wykres :)
Daily new confirmed COVID-19 deaths per million people

tam jest już przeliczone dziennie trupów na milion miszkańców kraju
i wykres pięknie
  • Odpowiedz
Urojona to była ta cała pandemia.


@ibilon: Czyli nie było ludzi duszących się na banacha? Ja #!$%@?, masz dodatkowe 100 k ludzi w grobie ale nie, nic nie było, bo mnie nie dotknęło...
  • Odpowiedz
Daily new confirmed COVID-19 deaths per million people

@Adam_Prosty: Słówko DAILY jest kluczowe. Co, magicznie ludzie wstają z martwych jak wykres idzie w dół?
Liczy się całość, spróbuję to wytłumaczyć na twoim wykresie, który pole jest większe, zielone, czy czerwone? Jeżeli zielone, to Polska ma więcej trupów łącznie per milion, od Niemiec, a chyba ważniejszy jest całościowy obraz sytuacji, a nie tylko chwilowe trendy?
niepodszywamsiepodbiauka - > Daily new confirmed COVID-19 deaths per million people
...

źródło: comment_16642069584wTjaqkVhRVuuzupjr1Fza.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty nie masz pojęcia o:
A) ochronie zdrowia,
B) pandemii i jej przebiegu,
C) rozwoju i mutacje wirusa,
D) organizacji ochrony zdrowia w czasie pandemii,

Ale nie przeszkadza Ci to w najmniejszym nawet stopniu się wypowiadać. Covid w pierwszej fazie pandemii był bardzo niebezpieczną chorobą, nigdy wcześniej i nigdy potem nie widziałem tak ogromnej ilości pacjentów z ciężką i ostrą niewydolnością oddechową, a pracuję w pogotowiu w tym samym rejonie od lat.
  • Odpowiedz
ja pisze że w marcu 2022 zadziała się magia i w Polsce zaczęło umierać na covid mniej ludzi niż w Niemczech.

@Adam_Prosty: No fajnie, ale jeszcze 3 miechy wcześniej dziennie ginęło 3x więcej niż w Niemczech. Ta magia to większa i gwałtowniej rosnąca sterta trupów w Polsce, kiedy w Niemczech wypłaszczają wykresy i właśnie w ten sposób unikają gwałtownego zapchania szpitali. Uprawiasz cherry-picking,a przez to budujesz fałszywą narrację.
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty:

szpitale w PL przestały się zapychać, skończyły się zgony na covid !!!


Bzdura. Bylam dzisiaj w szpitalu. Ludzi tona. 4 h czekania na 10-minutowa wizyte. Z covidem czy bez polska sluzba zdrowia ledwo zipie i bedzie co raz gorzej.
  • Odpowiedz
@Agemaker: A z perspektywy ratownika w kwietniu 2020 dużo było ignorantów olewających te nasze zasady i obostrzenia albo ukrywających chorobę ewentualnie czekających do końca i dzwoniących dopiero jak nie mogą oddychać? Z czasem jak covid powszedniał liczba takich się zwiększała?
  • Odpowiedz
@Pieniek1991 ukrywających objawy w trakcie wzywania karetki był ogrom. Z tymi czekającymi to jest różnie, część czekała z własnego wyboru, inna część czekała bo musiała; bo nie miał kto do nich pojechać, a jeszcze inna część to byli ludzie, u których covid postępował naprawdę piorunująco. To było doskonale widać po pacjentach przyjętych na obserwację. U pacjentów z covidem (potwierdzonym) wytyczne mówiły, że poniżej 95% saturacji już mieliśmy zabierać do szpitala. Duża część
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale oczywiście, że jestem, różnica w przebiegu covida u osób szczepionych i nieszczepionych była ogromną, szczepieni mieli katarek i trochę gorzej się czuli a nieszczepieni lądowali na oiomach.
  • Odpowiedz