Wpis z mikrobloga

W 2021 roku pożyczyłem bliskiej mi osobie kilkadziesiąt tys. zł przy założeniach:
1. Nie zarobię na tym, ani nie stracę.
2. Spłacanie bez ustalania harmonogramu (spłata zgodnie z możliwościami, przewidywany termin spłaty 2024 rok).
3. Spłacam kredyt mieszkaniowy, który nieregularnie nadpłacam.
Czy istnieje kalkulator, który przeliczy mi odsetki, jakie mi się należą od dłużnika na ten moment przy nieregularnych do tej pory spłatach oraz moich nadpłatach kredytu?
#kredythipoteczny #pozyczka #inflacja
  • 10
@material123: Nie ma umowy - nie ma odsetek panie pejsie. Umowy ustne też są ważne, więc nawet w sądzie nie obronisz nagłej miłości do odsetek.

Ewentualnie jak pożyczka niezgłoszona to możesz zrobić szantaż podpieprzenia do skarbówki za niezapłacenie 1,5% czy ta 2% podatku od pożyczki.
Właśnie chodzi o to, że od początku tak się umawialiśmy, że odsetki, które będą mi spłacać są nieznane, tak jak nieprzewidywalne są stópki (patrz pkt. 1). Potrzeba dłużnika była raczej zachcianką, a alternatywą była dla nich pożyczka gotówkowa. Siedzimy teraz razem i rozkminiamy jak to sprawiedliwie podliczyć.
Mowa o kwocie 34 tys. zł.
@Tytanowy_Lucjan: umawianie się na gębę to najgorsze co można zrobić, zawsze umowę podpisuj w 2 egzemplarzach, właśnie po to, żeby nie było takiej sytuacji, że ktoś warunki zmienia, albo przestaje oddawać. Teraz to tak naprawdę mógłby przestać Cię spłacać i nie wyegzekwujesz już tej kwoty, chyba, że zrobiliście to przelewem i został jaki kolwiek ślad po tym.
@material123: Zazdroszczę osobom, które mają inne bliskie osoby czy przyjaciół, na których mogą liczyć finansowo, a mimo wszystko i tak tego nie doceniają. Ja sam potrzebuje kilku tysięcy i nie mam od kogo uzyskać takiej pomocy ¯\_(ツ)_/¯