Wpis z mikrobloga

#szosa
Elo jeździliście szosą po szutrach? Ostatnio strava dziwną trase mi wyznaczyła, i sie asfalt skonczyl i kilometr jechalem szutrem, ale zawrocilem bo sie nie dalo myslalem ze zaraz opone przebije, bo male kamienie doslownie wystrzeliwały spod opony na boki jak z procy. Chyba tak nie mozna jezdzic opony 25mm 100 psi.
  • 13
  • Odpowiedz
@caballo-blanco: ja jak jeżdżę sam na długie trasy to trafiam w dziwne miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na Conti Gp 5000 jechałem po szutrze kamieniach małych dużych itd. A nabicie do 8 bar XD. I opony całe.
  • Odpowiedz
Elo jeździliście szosą po szutrach?

@caballo-blanco: tak. Jest średnio wygodnie, ale czasami jadę - w zeszłym roku 2 razy, w tym ani razu ( ͡ ͜ʖ ͡).
W zeszłym roku to raz nawet szutry nie były, a leśna piaszczysta, z korzeniami polna droga - masakra to była, od tamtej pory lepiej wyznaczam trasy po nieznanych mi terenach.

Ale z oponą nic się nie stanie, do
  • Odpowiedz
@caballo-blanco: #kwadraty rządzą się swoimi prawami i szutry to czasem najlepsze na co można trafić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też mam obawy o to że kamulce potną mi oponę, jak dotąd strat zero. Co nie zmienia faktu, że opony szosowe nie są przystosowane do takich zabaw i pewnie niszczą się szybciej.
  • Odpowiedz
Elo jeździliście szosą po szutrach?


@caballo-blanco: Tak ale szosa to nie najlepszy pomysł bo mocno kamienie strzelają a na większych się przewrócisz, a jadąc po mokrym będzie się ślizgać no i szybka jazda to raczej ryzyko
  • Odpowiedz
  • 6
@caballo-blanco W szutry wjeżdżam nieraz z prędkością 30 km/h i jest zajebiście xD Szosa jest bardziej uniwersalba, niż się niektórym wydaje, to nie jest już era szytek 23c bitych na 11 barów gdzie każda nierówność groziła kapciem. Dobre opony i koła i nic się nie stanie, szutry leśne błoto, korzenie, kamienie u mnie się trafiają i żadnego kapcia nie złapałem, ale wiadomo że na takich kamieniach trzeba uważać i mocno zwolnić
  • Odpowiedz