Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu: po pierwsze spoglądam w lewe lusterko i sprawdzam czy lewy pas jest wolny bo baran może wymusić. Po drugie oceniam prędkości. Jeżeli lewy pas jest wolny to zmieniam pas z włączonym kierunkiem, żeby widział. Jeśli uważam że się zmieści przede mnie, to mrugam mu żeby się pakował bez obawy, ja najwyżej trochę zwolnię. Jeżeli lewy pas jest zajęty a żeby go wpuścić musiałbym mocno zwolnić lub przyspieszyć, to nic nie
@SzubiDubiDu: patrzę w lewe lusterko żeby sprawdzić co dzieje się na lewym pasie, potem oceniam jak szybko kierownik na rozbiegowym nabiera prędkości, moja decyzja zależy od sytuacji na drodze. Jeśli lewy pas jest pusty to zmieniam na chwilę pas, aby umożliwić tamtemu zjechanie z rozbiegowego. Jeśli nie mam możliwości zmiany pasa to patrzę na to jak szybko rozpędza się samochód na rozbiegowym, jeśli jedzie żwawo i przed końcem pasa osiągnie prędkość
@SzubiDubiDu ogólnie to A, jak jest pusto - ale powinno być zaznaczone, że nie jadę 90kmh (bo wtedy lewy pas to nie moje miejsce), oraz upewniam się 10 razy że nie zajadę drogi nikomu na lewym pasie.
Niestety duża część kierowców w takiej sytuacji po prostu zjeżdża na lewy pas bez sprawdzania czy mogą i wloką się 90kmh przez następne kilkaset metrów - już nie raz musiałem prawie awaryjnie hamować przez takich
Jadę dalej prawym. Zgodnie z przepisami trzymam się prawej strony. *To jego problem a nie mój.*


*To jego problem a nie mój.*


@SzubiDubiDu: i to jest właśnie problem polskich dróg - brak kultury jazdy. Jeśli nic nie przeszkadza nam we wpuszczeniu kogoś kto wjeżdża na autostradę, to dlaczego tego nie zrobić? Oczywiście jeśli nie ma takiej możliwości, no to zostajesz na swoim pasie ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SzubiDubiDu: Fajnie że masz takie 3 proste opcje do wyboru które uwzględniają "każdą" możliwa sytuację na drodze w takim momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo jak dla mnie to to zależy od tego czy coś jedzie lewym pasem, jak szybko jedzie, jak szybko jedzie pojazd na pasie rozbiegowym, jakie jest położenie mojego pojazdu względem pojazdu na pasie rozbiegowym i jeszcze całej masie szczegółów które mogą mieć mniejszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SzubiDubiDu: szkoda tylko że barany notorycznie wybierają opcje A kiedy jadę sobie przepisowo 140, a oni wielmożni jadą 100. Wyhamowując tym samym lewy pas - ale za to jacy oni kulturalni, wpuszczają włączającego się do ruchu, to przecież można wyhamować tych co jada ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) odpowiedź brzmi A ale tylko