Wpis z mikrobloga

Siema,
Dziewczynę interesuje sztuka malowania a raczej postarzania ścian w technice Wabi Sabi.
Postanowiłem, że poszukam jej jakiejś ciekawej książki lub kursu na ten temat.
Niestety trochę odbijam się od ściany i nie za bardzo mogę znaleźć nic stricte o tym.

Macie namiar na jakieś pozycje warte zatrzymania się i przeczytania obejrzenia, nawet odbycia kursu lub może kogoś kto zna się lub interesuje czymś takim?

#wabisabi #japonia #artdeco #sztuka #wystrojwnetrz #design #warszawa
  • 10
  • Odpowiedz
@RekinCwaniak: Jeśli chodzi o książki, to większość z nich skupia się raczej na korzeniach wabi sabi, filozoficznych i kulturowych podstawach tego nurtu i tak dalej - i są to przede wszystkim pozycje w języku angielskim. Wśród tych bardziej popularnych wydanych po polsku jest np. Wabi sabi. Japońska sztuka dostrzegania piękna w przemijaniu Andrew Juniper.

Z kolei jeśli dziewczyna lubi nieco bardziej filozoficzne rozważania o sztuce japońskiej, to mogłaby jej się spodobać
  • Odpowiedz
  • 0
@Apaturia
To wiem bo już też nad tym myślałem.

Ona raczej idzie w design.
Zajmuje się hobbystycznie "sklejaniem" talerzy i mis w tym stylu, ale ostatnio bardzo chce spróbować tego postarzania ścian i głównie w okół tego się skupia.

Chciałem jej zrobić prezent i kupić jakaś książkę (może być po angielsku) w dokładnie tej tematyce lub znaleźć jakiś kurs, gdzie mogła by trochę się dowiedzieć i pobróbować w praktyce tej techniki.

Niestety
  • Odpowiedz
@RekinCwaniak: Jeśli chodzi typowo o zdobienie ścian, to są w Polsce firmy i osoby zajmujące się tym profesjonalnie - nie mam pojęcia, czy ktoś od nich prowadzi jakieś kursy dla hobbystów w tym temacie, ale może warto by zapytać. Może przynajmniej mogliby Cię nakierować na jakieś konkrety?
  • Odpowiedz
@RekinCwaniak: Poszukaj we francuskojęzycznym internecie (doadaj hasła kluczowe ze sztuką, aranżacją ogrodów). Oni mieli silną zajawkę na kulturę Japonii, może coś tam wynajdziesz. I nie tylko Google, a jakieś Yahoo, Bing i może coś jeszcze - np. książki w bibliotekach.
  • Odpowiedz