Wpis z mikrobloga

Z 66,6 kg na 72,5 kg w ciągu miesiąca to w porządku, czy jednak ściąć troche kcal? (dopiero zaczynam z zabawą) Załadowałem kreatynę więc pewnie sporo wody doszło, ale nie chcę się ulać :D

184 cm
2800/3000 kcal dziennie (czasami poniżej jak jestem napchany)
Pierwsze dwa tygodnie 6x w tygodniu lekkie fbw, teraz 3x

Nie potrafię też dobić do 140 g białka każdego dnia i tłuszczu wychodzi mi około 120g.
Czym dobijacie białko bez supli? Aktualnie mam dietę makaronową, bo na nowo zakochałem się w kluchach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #dieta #zdrowie
  • 13
@WhiskyRomeo: Jestem bardzo chudy jak na swój wzrost i wiek, ćwiczę w domu z hantlami żeby mieć jakąś podstawkę pod siłownię, na którą się wybieram od listopada, zawsze miałem problem żeby przytyć. Nie jestem za bardzo into healthy life i postanowiłem cokolwiek ze sobą zrobić po 22 latach. Nie chcę tylko się zalać tłuszczem, ale chyba też nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań? Niżej zdjęcie poglądowe 'po co'.
Pobierz
źródło: comment_1664125029E2Vi8dI7kPM5VhkZ8g67Oz.jpg
@v3rs4ce Ja obecnie jem 3000 kcal, 180g białka latwo dobijam, nawet czasami jest 200. Kwestia jedzenia więcej nabialu i wiekszej ilości mięsa w każdym możliwym posiłku, kanapki jem z kilkoma plastrami szynki, a na obiady mam 250g-300g mięsa, dużo serków wiejskich, jogurtów proteinowych i bez użycia białka w proszku. Trochę dziwne, że nie potrafisz dobić, sam serek wiejski wysokobialkowy ma 26g białka na 200 kcal, jogurt proteinowy fruvita 18g 170kcal, jak dobrze
@Kefaveli: Staram się co drugi dzien okolo 500g mielonej wieprzowiny do makaronów dorzucać, nie zawsze się udaje. Ser uwielbiam, i zawsze dodaje mozarellę prawie do wszystkiego. Kanapek unikam, a może warto zacząć szamać z jakąś szynką. Jajówkę tak samo z serem jem, ale też nie codziennie bo wolę na śniadanie np. makaron w sosie serowym żeby po śniadaniu zrobić trening. Co prawda nie jem w ogole serków wiejskich, jogurtów proteinowych. Popatrzę
@v3rs4ce Ja mam do wszystkiego dużo mięsa i codziennie mieso i jogurty czy jakieś serki, niestety ale takie uroki masy i to jest w masie najgorsze - jedzenie. Są momenty gdzie jem obiad na dwa razy bo muszę wyrobić normę, ale na szczęście moja dziewczyna jest kreatywna i zawsze coś fajnego wymyśli by posiłki nie były nudne.

Moim zdaniem 6kg w miesiąc to jest tzw świńska masa, twoj organizm nie jest w
@Kefaveli: Nie wiem właśnie tak do końca ile kcal powinienem jeść. Nigdy nie liczyłem, ale wydaje mi się że wcześniej zamykało się to przy około 1700/1800, może maksymalnie 2000. Większość życia ważyłem tyle samo, czasem 2kg mniej czasem 2kg więcej. Nie mam jakiegoś super planu, myślę że na 85/86 kg chciałbym się zamknąć i później zjechać do 76? 77? Z tego co czytałem to od samej kreatyny mogłem nabrać z 2,5
@v3rs4ce Otwórz sobie trzy strony z kalkulatorem zera kalorycznego, wpisz wagę, wzrost i aktywność i porównaj co każdy pokaże. Dodaj do tego 300kcal i to jest twoja kaloryczność na masę. Słodycze możesz jesc natomiast jak musisz podbijać słodyczami to niestety, ale taka masa to więcej tłuszczów niz białka którego potrzebujesz a nie dobijasz wystarczająco. Twoim zrodlem diety powinny być posiłki pełnowartościowe i jak najmniej przetworzone, bardzo dobra kolacja i obiad, a dodatkowo