Wpis z mikrobloga

0114? 23.09.2022

Ponownie wylądowałem na ulicy ale nie dlatego, że zapiłem czy złamałem regulamin.

Wypisałem się dziś ze schroniska, bo otrzymałem ultimatum że albo się zaszczepię albo będę musiał opuścić ośrodek, ponieważ mogę być zagrożeniem dla innych jego mieszkańców, których sytuacja zdrowotna jest różna.

Pomimo szczerej chęci do współpracy i spełniania wymogów na mnie nałożonych nie zaszczepię się dobrowolnie, gdyż bardziej obawiam się szczepionki niż samego covida.

*

Próbowałem schronisko zmienić, ponieważ dostałem zielone światło z innej instytucji ale ta wymagała potwierdzenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, że to będzie finansować mój pobyt.

Zgodnie z zaleceniem kontaktowałem się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w mieście, w którym miałem swój ostatni meldunek na stałe, lecz tam powiedziano mi, że mam decyzję do końca grudnia na konkretne schronisko i tłumaczenie swojej sytuacji niewiele tu zmieniło.

Zgodnie z powyższym, żadna instytucja mnie nie przyjmie ponieważ MOPS z mojej poprzedniej miejscowości poniekąd blokuje mi dostęp do korzystania z noclegu.

No cóż, byłem przygotowany na taką ewentualność.

*

Plan mam prosty. Chcę jak najprędzej znaleźć zatrudnienie i dopiero wtedy będę szukał pokoju, kwatery pracowniczej, czy innego płatnego lokum na wynajem.

W poniedziałek dostanę prawdopodobnie środki przeze mnie zgromadzone na indywidualnym funduszu na wyjście, które są w całości moje ale wynajem czegokolwiek bez pracy jest dla mnie bezsensowne, gdyż uważam to za stratę pieniędzy.

Mam kontakt na chwilę obecną z jednym z "moteli" i ewentualną drogę, którą wybiorę jako swój tymczasowy azyl.

Do czasu gdy nie znajdę pracy, będę przybywał w nocy w ogrzewalni jak miało to miejsce jeszcze na początku tego roku.

Do czasu otworzenia ogrzewalni, niestety będę musiał znaleźć rozwiązanie na przetrwanie co raz chłodniejszych nocy.

Nie mam zamiaru pić i jest to obecnie ostatnia chyba rzecz, na której mi zależy (o ile mogę to tak nazwać).

Miłego wieczorku.
***********

Pod tymi linkami możesz dowiedzieć się o co chodzi:

https://www.wykop.pl/wpis/65055439

https://www.wykop.pl/wpis/65878097

https://www.wykop.pl/wpis/65025321

*

#niedajdupy #bezdomnosc #koronawirus
o.....o - 0114? 23.09.2022

Ponownie wylądowałem na ulicy ale nie dlatego, że zapiłem...

źródło: comment_1663948290BCUgK5pXb6uHHTpAVji9Pm.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oo__oo: masakra. Trzymaj się i nie daj się. Odzywaj się co jakiś czas opisuj jak to jest spać bez domu. Teoretycznie mnie nie czeka ale kto wie co będzie w przyszłości.
  • Odpowiedz
@oo__oo: a nie chcesz czasem zrobić uprawnienia na wózki i zostać operatorem wózka widlaka?
Jak podpiszesz lojalke to pracodawca sfinansuje koszt szkolenia.
Na mazowszu znajdziesz pracę w 1 dzien.
Hotel pracowniczy jeszcze nie tak dawno kosztował 25pln za noc. Nie wiem jak teraz.
Oczywiście jak będziesz trzeźwy w pracy.
W Poznaniu i na Śląsku to samo.
Pensja co najmniej 4500 brutto
  • Odpowiedz
@userrrr: Szczepienie tym preparatem jest dobrowolne i nikt nie ma prawa go wymagać od innej osoby. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mamy okres jesienny więc start przeziębień więc panie pogromco szurów szykuj się na przeziębienie i testowanie się na chorobę na którą przyjąłeś cztery dawki dwudawkowego preparatu zwanego szczepionką. xD
  • Odpowiedz
@oo__oo bardziej obawiasz się szczepionki niż covida. A nie obawiasz się bezdomności i spania przy tak niskich temperaturach na dworze? To chyba bardziej niebezpieczne niż szczepionka co nie. Widać żeś jełop. Bezdomny na swoje własne rzeczenie.
  • Odpowiedz