Wpis z mikrobloga

mam pytanie z ciekawości odnośnie pigułem anty vs #kobiety W sumie dlaczego czas liczenia kiedy działają i jak się z nimi startuje jest od pierwszego krwawienia?

przecież to bez sensu nie lepiej od owulacji? jak ma najwięcej śluzu? nawet jak któraś się spóźni kilka dni to i tak ryzyko ciąży jest mniejsze niż jak zawali z krwawieniem?

** czyżby to kolejna sztuczka producentów anty aby dać "złudne przekonanie" że jak kontrolujesz od BARDZO widocznego i trudnego do przegapienia krwawienia, to "jesteś super zabezpieczona" żeby nie było falstartu..

Ale wtedy rozwalacie sobie hormony i najbardziej korzystne dla kobiet te związane z owulacją..

chyba że inne metody czy wkładki.. ale która jej wybiera to kosztuje i problemy też są..

#zwiazki #lekarz #ciekawostki #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zdrowie
  • 12
@nutka-instrumentalnews: powiedz mi ile kobiet wie, że ma owulację w konkretnym momencie? Ból owulacyjny nie jest standardowo na wyposażeniu, z wydzieliną bywa różnie zależnie od stanu zdrowia, z temperaturą też (dlatego metody objawowo-termiczne jako antykoncepcja to głupi pomysł, chyba że planujesz dziecko to łatwiej wybrać dobry moment na współżycie). W dodatku to by rodziło ryzyko nie trafienia w moment przed nią, a komórka jajowa byłaby gotowa do uwolnienia. Pierwszego dnia okresu
@kasiknocheinmal: zgadzam się, ale wtedy tabletki totalnie niszczą wiele sfer życia kobiety, przecież hormony które w określonym czasie nie moga już przyczyniać się do zajścia w ciąże, mają mega ważne znaczenie nie tylko dla biologii ale psychologii kobiet

tutaj masz przy miesiączce skazywanie się na brak chociaż minimalnego ich działania zwłaszcza PRZED owulacją gdy nie zajdziesz w ciąże, jest jeszcze mechanizm biologiczny związany z ph i sluzem pochwy gdzie plemniki muszą
@nutka-instrumentalnews: jesteś kobietą, że głosisz teorie o pozytywnym wplywie owulacji na kobietę? ;) Ból owulacyjny bywa taki, że nie jesteś w stanie się wyprostować. Do tego dochodzi na koniec cyklu ból miesiączkowy. Krwawienia prowadzące do anemii. No średnio to jest pozytywne. Dobrze dobrane tabletki czy hormony w innej postaci nie mają negatywnego wpływu na organizm. A często pozwalają normalnie żyć.
@kasiknocheinmal: no ok, ale w całym okresie nigdy nie bedziesz mieć tak pozytywnych hormonów i biologicznego wsparcia także w kwestii psychologii

bez tego która kobieta by decydowała się na urodzenie gdzie ból jest przerażający i ryzyko także..
nic na to nie poradzisz, wiele zależy od ogólnego stanu zdrowia, faceci też mają ból czasami przy swoich sprawach.. ale nie mają pozytywnego wsparcia tych hormonów, żyją krócej między innymi dlatego
@nutka-instrumentalnews: człowieku, o czym Ty mówisz... jakie biologiczne wsparcie w kwestii psychologii? Jakie pozytywne hormony, jak nie możesz stać? Cokolwiek rozumiesz jako "pozytywne hormony"... Nie wiem czego się naczytałeś, ale weź to zweryfikuj może.

bez tego która kobieta by decydowała się na urodzenie

Swoją drogą albo owulacja, albo rodzenie, podczas ciąży nie ma owulacji.
Zastanawiałam się przez chwilę trochę czy kpisz, czy o drogę pytasz, ale wciąż nie mam jasności.
@kasiknocheinmal: mówię o etapie potwierdzenia czy dana osoba nadaje się na partnera na dłużej, chociażby w dalszych planach załozenia rodziny, gdzie owulacja jest raczej korzystna dla obu stron.. im wiecej się zastanawiam i patrzę na stonowisko płci przeciwnej tym bardziej to się sprawdza..

masz różne sytuacje, jedne dziewczyny nie planuja rodziny z różnych powodów, inne nie są otwarte na zbliżenie pełne z facetem (np. ich ph nie lubi męskiego nasienia lub
@nutka-instrumentalnews: sam sobie zaprzeczasz.

nawet najgorsza kobieta z charakteru, którą normalny facet by rzucił, która nie z róznych powodów nigdy by się nie otworzyła na faceta (przykłady wyżej) dzięki tym paru dniom dużo zyskuje

Dla faceta to też sygnał, że nie marnuje czasu na dziewczyne z jakiejs bajki,


Związek nie trwa tylko w trakcie owulacji. Dalej nie podajesz konkretów, ale rozumiem, że chodzi ci o wpływ hormonów na wygląd zewnętrzny i
@kasiknocheinmal: zobacz na to nie z punktu położnictwa (chyba kobiety same zaczynają wtedy ten temat bo musza ze swoimi partnerami jak usilnie chcą zajść co cięzko bez tego sobie w ogóle wyobrazić) czy ginekologii (np. do kobiet które nie myślą o ciązy ale chcą być aktywne, co jest normalne) - jest jeszcze mega ważna kwestia psychologii

Chyba najważniejsza, jak nie przebrniesz przez to - nie ważne jaki masz związek czy doświadczenia,