Wpis z mikrobloga

Kupuję klawiaturę, przeleciałem przez 30 różnych recenzji i wszystko składa się do kupy na 3 pozycje w kwocie 1000zł:
Corsair K100 OPX
Razer Huntsman V2 Analog
Steelseries Apex Pro

Nie wiem którą wybrać.
Co byście polecili?
Nie lubię klikalnych switchy, lubię kiedy są ciche i solidne. Lubię także gdy klawisze są stabilne (ogromna przewaga V2 nad resztą)
Zmienny poziom odbioru nacisku klawiszy w obu i programowalny gdzie w Corsair jest ona stała 1mm (czyli muśnięcie aktywuje przycisk praktycznie)

Jeżeli macie coś do dodania od siebie to z chęcią posłucham opinii innych mirków.

#klawiatura #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace
Shewie - Kupuję klawiaturę, przeleciałem przez 30 różnych recenzji i wszystko składa ...

źródło: comment_1663878895QCLp9VjjhDJ96zXna4Fxxa.jpg

Pobierz

Co kupić

  • Corsair K100 OPX 50.0% (8)
  • Razer Huntsman V2 Analog 12.5% (2)
  • Steelseries Apex Pro 37.5% (6)

Oddanych głosów: 16

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Shewie wszystkie te klawiatury są na tyle specyficzne, że najlepiej jakbyś poklikał w sklepie i zobaczył, co Ci najbardziej odpowiada
  • Odpowiedz
@Fodus: niestety w UK takich sklepów praktycznie nie ma :( Mam obecnie OPX'a kupionego z amazonu i mam mieszane uczucia, swietna klawiatura na specach ale krzywo ukladajace sie klawisze pod palcami to coś czego nie moge przeboleć plus aktuacja 1mm jest bardzo niska, do grania super ale do pisania tragedia bo nie mozesz wlasciwie trzymac palców na klawie tylko nad nią by nie aktywować przypadkiem klawisza. Huntsman V2 przemawia do
Shewie - @Fodus: niestety w UK takich sklepów praktycznie nie ma :( Mam obecnie OPX'a...

źródło: comment_1663881177StERdRJBBDzehAaVmlbwm3.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Shewie w takim razie wybrałbym huntsmana analog, myślę, że najlepiej spełnia twoje wymagania. Ja korzystam z huntsmana v2 linear red, bardzo przyjemne i ciche, ale "pływają" pod palcami. W razerach jeszcze jest ta opcja, że jednym skrótem można zmienić tryb z gamingu na typing i nie musisz się grzebać z tym synapsem bugujacym się co chwilę.
  • Odpowiedz
@Fodus: pływające klawisze pod palcami bardzo mi przeszkadzają. Maja taki "cheap" feeling. Mam Razera klawiaturę Razer Turret do Xboxa (jedyna razera jaką miałem w życiu) i mimo tego ze ma głośne klikające switche to ich switche trzymają klawisze na baczność, znacznie lepiej niż te corsaira, wiec nawet w tym wypadku mam porównanie.
  • Odpowiedz