Wpis z mikrobloga

Story time.

Kiedy zaczęła się inwazja na Ukrainę, jeden z programistów w mojej pracy przyszedł do biura, zażądał transportu do innego biura w Europie i oświadczył, że lada chwila Orki wchodzą do Polski, on już spakowany a jego rodzina czeka w samochodzie. Łaził po biurze, krzyczał, że żąda od firmy żeby przewiozła go w bezpieczne miejsce, że wystawił swój dom na sprzedaż w internecie xD Wzbudził panikę wśród innych i HRy nie mogły się ogarnąć z zapytaniami, kiedy zarezerwują nam loty.

Koleś wyleciał, akurat z innych powodów, a mi się do tej pory nie mieści w głowie jak można być takim kretynem xD xD xD Chciałabym się do niego odezwać i zapytać jak ocenia tę rosyjską inwazję na Polskę xD

#ukraina #wojna #rosja #polska
  • 19
@MoccaC: U mnie kolega w dzień inwazji na Kijów wziął urlop na żądanie i poszedł złożyć wnioski o paszport dla swoich dzieci. Akurat ja to szanuje, bo myślą ci ludzie o swojej rodzinie i działają, chociaż wiadomo że zbyt duża panika nic dobrego nie przyniesie.
@init5 Polska to nie Ukraina. Rosja robiła podchody do Ukrainy od dawna ale wojna z NATO to zupełnie co innego. Jaka jest siła bojowa Rosji można się było akurat spodziewać, nikt tylko nie przewidział że Ukraina będzie tak skuteczna w pierwszych dniach wojny.

@jankes83 proszę Cię, mów za siebie. Kto był w Polsce w strachu? Rozumiem, że Ci wszyscy ludzie, którzy mieli jakieś nieuzasadnione obawy, polecieli do biura i wzbudzali panikę wśród
@cloud7: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1033198%2Cadministracja-bidena-przygotowuje-plany-wsparcia-ukrainskiej-partyzantki-w
@MoccaC:
Rosja po zdobyciu Ukrainy mogłaby postawić USA przed wyborem walki na 2 fronty lub negocjacji, w obu przypadkach możliwa byłaby konfrontacja militarna Polski i Rosji ze względu na to, że Warszawa z dużym prawdopodobieństwem nie chciałaby wrócić pod Rosyjską strefę wpływów. Nie wiadomo jakby wtedy zachowały się też Chiny i czy od razu nie uderzyły by na Tajwan(mniej prawdopodobne). A jeśli spodziewałeś się takiej słabości rosyjskiej armii
@init5 jesteś jeszcze w Polsce czy już za granicą? Zagrożenie dla Polski w żadnym momencie się nie urealniło a wróżyć z fusów można do woli. Wywołyeanie paniki w momencie gdy na polskiej granicy nic się nie działo jest idiotyzmem. Myślisz że Rosja zdobylaby Kijów i była po 3 dniach pod Berlinem?
@wetorek2: Dla dzieci, żeby mogły podróżować po UE (nie mają dowodu osobistego bo są małoletnie).

I z tego co wiem, to dosyć szybko dostał paszporty bo był jednym z pierwszych którzy się zgłosili