Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie jak pogodzę psa z kotem. Pieseł nie jest już młody bo ma 11 lat, bardzo energicznie reaguje na kici kici. Behawiorystą nie jestem, całe życie żyłem z psami jednakże no.. kot się przyda.
Czy ktoś wprowadzał kota do tak starego pieska i może dać jakieś protipy oprócz tych, które mogę wszędzie wyczytać? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kotek młody, może ma miesiąc góra dwa, zdjęcie w komentarzu.
Piesek z jamnikowatych, dość posłuszny ale uparty.
#psy #koty #pies może nie z przypadku ale dla zasięgu bo sporo obserwujących #pieseczkizprzypadku
ZjemCinos - Ciekawi mnie jak pogodzę psa z kotem. Pieseł nie jest już młody bo ma 11 ...

źródło: comment_1663836379QmA4U995u6TozUoidXmFqw.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Hurry_up czyli zorganizować mu skrytki gdzie będzie mógł się schować przed psem, to bezproblemowo do zrobienia nie jedną miejscówkę sobie znajdzie, nawet u mnie w pokoju zrobię mu z początku legowisko żeby można było mieć go pod kontrolą.
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: po pierwsze: to bardzo niepolecane żeby łączyć starszego psa z młodziutkim kotem. Po drugie: jak już się zdecydujesz musisz im dać czas na aklimatyzację. Młodego najpierw na kilka dni do osobnego pokoju (z żarciem, kuwetą, zabawkami) a pies ma czas na zapoznanie się zapachowe z nowym przybytkiem. W tym czasie wymieniaj im zabawki żeby zapoznały się ze swoim zapachem. Po kilku dniach (lub szybciej jeżeli uznasz za stosowne) pokaż im
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Unikać słów 'bierz kota' to powinno na początku pomóc ;) A tak poważnie, wiesz że jamnikowi będzie cieżko się Tobą dzielić z nowym i to jeszcze pewnie kociakiem? To na pewno będzie trudne, więc pierwszy miesiac będziesz miał ciekawy, ale potem powinno być lepiej, jak obaj to przeżyją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@helga-von-klusken
@zuzka-kotkowska
Miałem trochę czasu żeby zauważyć np. reakcje swojego psa na innego, malutkiego pieska. Nie krzywdził go, warczał ale mały odchodził bez problemu. Innych psów nie lubi, do suczek się nie rzuca.
Miał także kontakt z fretką - był nią żywo zainteresowany ale nie warczał, nie szczekał, nie rzucał się. Jej zapach po prostu go interesował.
Z kotami miał dalsze kontakty - zazwyczaj je goni. To typowy pies bojowo-obronny - wpierw
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: to kot wchodzi do domu i to kot będzie musiał się dostosować. Jeżeli pies już w przeszłości atakował koty to może być ciężko z aklimatyzacją. Daj im obydwojgu dużo czasu i nie nastawiaj się od razu na wielką przyjaźń między zwierzakami. Wystarczy że będą się tolerowały. Kotom warto przygotować tzw. "trzecią przestrzeń" - półki i wysokie regały. Pamiętaj też by na początku ODDZIELNIE!!! karmić zwierzęta, żarcie to bardzo mocny czynnik
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Jesteś super przygotowany, więc rady wykopowych specjalistów nie są ci za bardzo potrzebne,,, ale nie wyganiaj psa na dwór i nigdy nie faworyzuj jednego z nich, to taka mała rada, zwłaszcza jak obaj będą to widzieli. Na poczatku będą ustalali hierarchię, a Jamnikowate są pamiętliwe i nie lubią być drugie :) Zaakecptują się, tylko trochę im to zajmie. Pewnie do czasu aż Jaminkowaty się kapnie, że to coś, to jednak
  • Odpowiedz
@zuzka-kotkowska: z tą hierarchią to jednak niekoniecznie jest tak jak mówisz. Psy nie ustalają między sobą hierarchi i nie dochodzi między nimi do walk komentowych - psy wiedzą jaką, kto ma pozycję. Wywodzi się to z czasów prehistorycznych, kiedy w stadzie był tylko jeden samiec alfa i tylko jedna samica alfa a struktura stada była zawsze jednakowa. W przeciwieństwie do nich koty będą się między sobą tłukły. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 1
@helga-von-klusken pies od wielu wielu lat przyzwyczajony jest do tego, żeby jeść na podwórku z talerza i w ten sposób jest karmiony - ma swój talerz i z niego je, kot będzie miał własną michę.
Przestrzeń dla kota na pewno stworzę - może wskoczyć u mnie na biurko czy szafkę i tam się schować.
Nie nastawiam się na przyjaźń - na pewno będą się tylko tolerować z początku. Tyle lat samemu na
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: bardzo dobrze. I jeszcze jedna rada- gdyby zwierzaki zaczęły się porządnie tłuc, to nie rozdzielaj ich siłą. Wystarczy rzucić kołdrę lub gruby koc na jedno z nich i dopiero wtedy powoli odciągnąć. Nie dopuszczaj też do bijatyk między psem a kotem, pies wie że jesteś przywódcą stada a kot ma się nauczyć że nie wolno mu tego stada tyranizować.
  • Odpowiedz