Wpis z mikrobloga

@BArtAS94: Biorąc pod uwagę twoje zdjęcie OP to debil jak i reszta wykopków xD
W 2021 cena była 30zł/1kg
A 2022 cena 26.63/kg

AFERA XDDDDDDDDDD no brak słów na to jak wykopki są podatne na proste manipulacje
@JaktologinniepoprawnyWTF: Mnie też to tak niemiłosiernie wkurza ze wszystkich produktów że to szok. Zwykły ser gouda z biedronki z rok temu był za 20-21zł, a i były często promocje i wychodziło Ci 12zł za KG sera, a teraz ile? 26zł jak ostatnio patrzyłem w sklepie z miesiąc temu, a i tak ojciec mi mówił niedawno że już 30zł prawie kosztuje. Tak mnie to niemiłosiernie denerwuje bo ser używam praktycznie do wszystkiego,
@kooliber nawet przy transporcie koszt paliwa to około 40% - https://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/paliwo-stanowi-40-proc-kosztow-transportu,211844.html

Jeśli chodzi o ropę do ciągnika to rolnik wydaje na to może 20% dochodu.

Mała przetwórnia zatrudniająca 1000 ludzi musiałaby zużywać gazu za 16mln miesięcznie, żeby uzyskać Twoją proporcję (zakładając, że nie ma innych kosztów - tylko pracownicy ~4mln miesięcznie i gaz w proporcji 20/80).

Więc przestań gadać, że gaz i ropa to 80% kosztów. Ceny szaleją, bo rosną płace +
@JaktologinniepoprawnyWTF:

Pani mnie pyta o ceny w sklepach, a po drugiej stronie są hodowcy. Hodowcy cieszą się, że z wyjątkiem cen za perliczki akurat rosną ceny mleka, cielęciny i wołowiny. Nawet mleko kozie także rośnie. W związku z tym jest to miecz obusieczny. Gdybyśmy mieli malejące ceny, to jednocześnie dla hodowców oznaczałoby to niezwykle trudny czas, a w ten sposób przynajmniej po stronie howoców (...) mamy sytuację inną. Tak chcemy też