Wpis z mikrobloga

@Vegasik69 ja z moim bratem kompletnie nie ogarniałem wymagań systemowych gier, instalacja i pierwsze uruchamianie gier awały wrażenie jakiegoś skomplikowanego, magicznego rytuału. Ale, rany, ten klimat!
  • Odpowiedz
@kutwa_sprytny: tak, szczególnie jak masz system postawiony na dysku nvme z szybkim prockiem jest szybko. Najgrzej jak jakieś intro muzyczne wpada w ucho, a jest sprzężone z ekranem wczytywania i da się posłuchać pierwszej nuty i koniec xD Coś jak "w jaka to melodia" po jednej nutce xD
  • Odpowiedz
@Vegasik69: Pomijając już naprawdę dawne dzieje, typu wgrywanie gry z kasety na małym Atari, to jedną z bardziej ćwiczących cierpliwość gier był pierwszy Wiesiek w pudełkowej wersji, bez patchy. Każda lokacja, w tym domki, karczmy itd wymagała co najmniej kilkunastu sekund ładowania, a większe typu Wizima czy bagna ładowały się 2-3 minuty :)
  • Odpowiedz
@Vegasik69: Ja za to mam wspomnienie, jak kiedyś za dzieciaka zainstalowałem demo Postala 2 i przy uruchomieniu wyskoczył napis WARNING, przez co się tak przestraszyłem, że szybko wyłączyłem kompa przyciskiem, bo myślałem, że to mi go rozwali - wtedy nawet słowa po angielsu nie znałem, więc nigdy już tego nie uruchomiłem xD
  • Odpowiedz
@Vegasik69: Na pierwszym kompie z 200mhz prockiem i Winem98 miałem Virtua Fighter 2, wtedy myślałem że to normalne że jest lekki pokaz slajdów, do czasu aż nie uruchomiłem go na kompie ktorego dostałem po komunii, zdałem sobie wtedy sprawę jak słaby to komp był ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vegasik69: jak mój pierwszy komputer to było pentium 200mmx i 16mb ram. Teraz by mi nawet zdjęcia z telefonu nie otworzył, bo pamiętam, że jak słuchałem muzyki z mp3 to już nic innego nie dało się zrobić ;)


@entropy_ pamiętam jak w gimbazie, albo podbazie rodzice kupili mi i bratu pierwszy komputer, dysk HDD 40 giga, znajomi się pytali na co mi taki duży dysk i się śmiali, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vegasik69: swoją drogą można się śmiać ale grałem za dzieciaka w American McGee's Alice na starym kompie ze 128 MB ramu i ładowanie poziomów autentycznie trwało 15-20 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdzane z zegarkiem w ręku.
  • Odpowiedz
@Vegasik69: Gothic3, trwa wczytywanie, idę siku, wracam dalej się wczytuje, poszedłem wyrzucić śmieci, wracam dalej to samo wczytywanie, idę po napój do lodówki wracam postać nie żyje, znów muszę wczytać
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: > swoją drogą można się śmiać ale grałem za dzieciaka w American McGee's Alice na starym kompie ze 128 MB ramu i ładowanie poziomów autentycznie trwało 15-20 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdzane z zegarkiem w ręku.

Grałem w to samo i też miałem problem z małą ilością RAMu, ale pamiętam, że udało się mamę namówić i kupiłem kolejną kość RAMu, ale to była różnica
  • Odpowiedz