Wpis z mikrobloga

Znam sporo ludzi z #rosja i juz słyszę, że młodzi ludzie poniżej (30 lat) z #moskwa dostali powołanie. Coś się to nie spina z przemową #putin . Dokładnie to samo jak na samym początku #wojna była gadka, że 'sroczników' nie wysyłają. Narazie wygląda mi na to, że to nie będą wysyłani skośnoocy z najdziwniejszych miejsc świata.
#ukraina
  • 22
@ortaliontrenera: nie chce mi się w to wierzyć. Putin byłby debilem, gdyby te pierwsze 300tys kompletował w moskwie czy petersburgu, skoro ma tyle dziur obsranych gownem do wyboru. Pewnie beda puszczac w eter, ze mieszczuchy z moskwy i petersburga tez maja powolania, apotem jak popatrzysz na statysytki, to bedzie ciagle to samo. 1 na milion z moskwy to trup, a z kamczatki 1000.
@ElCygano: @error101: ja nie czytałem, ale jeśli podobno przeczytasz 'ukaz' o mobilizacji to nie ma tam nic o 300tys. Podobno ta kwota jest sekretna i będą powoływać ile im się podoba.
Znajoma zna tych ludzi z tindera i mówi, że niby nie byli w armii, ale żyją w moskwie już X lat, tzn na stałe.
@ortaliontrenera: możesz się jej spytać żeby spytała się znajomych Rosjan którzy dostali wezwania o to, czy byli kiedyś w Zecie czy kompletnie nie mieli żadnej styczności z armią? Albo czy wie, w jakich branżach mniej więcej pracują? Takie info przyda się do naszych analiz.
@error101
@ortaliontrenera
Pytanie co oznaczają te powołania, które otrzymują. Bo może tylko nakaz przejścia przez komisję wojskowe, kartę mobilizacyjną i zakaz opuszczania obwodu czy czegoś tam. Niekoniecznie w od razu fizycznie kamasze.
A na Kamczatce od razu kamasze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@helga-von-klusken: zobaczymy ile tych z Moskwy albo Petersburga realnie pojedzie sie bic i będzie w ogóle powołanych. Bo równie dobrze to może być tylko zagrywka PRowa dla tych wszystkich wiesniakow z dziur, ze moskwa i petersburg tez sie bije. Poki co, liczby mowia cos innego.
@wshk: U nas to właśnie tak wygląda. Dostajesz najpierw wezwanie by otrzymać kartę mobilizacyjną i dopiero jesteś wzywany do jednostek gdy zostaje ogłoszona powszechna mobilizacja bądź osobne wezwanie, czy to pocztą, czy telefonicznie. Jak jest u ruskich nie mam pojęcia ale te wezwania wyglądają nieciekawie i jednak od razu do jednostek
Putin byłby debilem, gdyby te pierwsze 300 tys. kompletował w moskwie czy petersburgu, skoro ma tyle dziur obsranych gownem do wyboru.


@000loki:

1. Z pierwszych i ostatnich 300 tys. już w zeszłym roku pobrał min 75 tys. i 60 tys w tym roku, a bezpowrotnie stracił 50

2. Zapewne jak każdy specjalista od ludzi w Rosji mnogich po dziurach, nie sprawdzałeś, że Tuva to 1/3 Polski i 300 000 populacji, Jakucja
@walenty-merkel: no to sobie zobacz ile w liczbach bezwzględnych oficjalne źródła ruskie podają zmarłych z tych regionów i porównaj z Moskwą. Ja podawałem liczby w przeliczeniu na milion mieszkańców. I wg oficjalnych źródeł Ruskich (podaje za Za Rubieżą):
Moskwa 1 na milion
Petersburg 9 na milion
Tuva 313 na milion
Buriacja 250 na milion
Kaługa 20 na milion
Średnia ruska 40 na milion.

Wg źródeł Moskwa miała 15 poległych w liczbach