Wpis z mikrobloga

@Koner1391: gdyby ludzie mieli okazję kupować nówkę z salonu to by wiedzieli, takie rzeczy jak ryska nie są nawet powodem obniżki a co dopiero darmochy. Ludzie myślą, że w salonach przy zakupie loda robią...
Większość ludzi nigdy nie kupi nowego z salonu, mogą sobie najwyżej pofantazjować i stąd takie zarzutki są łykane.
@Koner1391: Widziałem to już ze 2 lata temu. Fikcyjny profil np. Apple i do rozdania telefony, bo niby nie mają folii. Każdy, kto napisze dowolny komentarz, dostanie wiadomość prywatną z prośbą o podanie swoich danych albo jakiś przelew weryfikacyjny. Zależy, co tam akurat oszust potrzebuje. Wiem, testowałem z fejk konta. Nie obsługuje tego człowiek, bo odpisałem kropką i dostawałem automatyczna odpowiedz, ze dziękują, przetwarzają i właśnie jestem jedną z 3 osób,
@Krakeniatko: Różnie. Często samo zebranie danych wystarczy, bo ludzie podają PESEL, nr dowodu, adres itd. w wiadomości prywatnej (a niektórzy nawet w komentarzu). Inna opcja przelew weryfikacyjny niby na 1 gr, ale tak naprawdę nie wiesz na co zgodę wysyłasz tym przelewem. Kolejna opcja logowanie do fikcyjnej aplikacji bankowej. Kolejna podanie blika oszustowi. Kolejna przejęcie kontroli nad profilem na fb i używanie takiego profilu do rozsyłania spamu i oszustw. Ogólnie od
Co jakby zrobić konto o takiej samej nazwie i napisać do kilkunastu/kilkuset osób że odbiór dnia tego i tego tu i tu? XD


@Bogactwo_czesc_glowna: to chyba jedyny sposób żeby tym ludziom wytłumaczyć że to scam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej podać legitny adres jakiegoś salonu samochodowego i niech robią z siebie idiotów.