Wpis z mikrobloga

@bh933901: I ta edycja komentarza po mojej odpowiedzi XD. Dobrze, tez się ciesze se poznałeś nowe pojęcie jaką jest krzywa Gaussa ale nie musisz od razu używać w pierwszym temacie XD.


@matejss: To co piszesz jest smutne i niestety prawdziwe w Polsce. Totalne nie szanowanie pracy umysłowej i myslenie, ze jak ts jest devem, prawnikiem itp to nie pracuje, bo nie widać fizycznie jego pracy. Przecież jak ktoś nie kopie rowów to nie pracuje.

Smutne to.
@Shatter: Nie mówiąc o tym, że stare GTA w obrocie online dostały najgorsze wersje. Tych gier nie da się modyfikować a Cockstar nawet nie dostosował ich do nowych komputerów. Stare GTA najlepiej działają w 30 klatkach bo inaczej silnik dostaje #!$%@?. Nie tylko oni tak robią. Mnóstwo wydawców wrzuca gry retro na Steam, GOG bez sprawdzenia czy chodzi na nowszych systemach. Oczywiście wiele gier naprawia przerzutka plików z wersji oryginalnej ale
@tellet: panie ekspercie, orzecznictwo sie z panem nie zgadza. XD

W IV Ka 367/18 na przyklad masz wypieprzenie do kosza zawiasow i skierowanie do ponownego rozpatrzenia, poniewaz:

Zarzut dotyczący błędnego uznania opinii biegłego P. J. za wiarygodną nie znalazł potwierdzenia.

(...)

Skarżący jest w błędzie, że „ wycena wartości licencji dla określonego programu nie powinna sprowadzać się do ustalenia ceny sprzedaży komputerowego przez licencjodawcę”. Właśnie cena za jaką program komputerowy jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przegro_pisarz: Uwielbiam wątki o piraceniu, nagle wykopki takie umoralnione, wzór obywatela xD Dodatkowo myślą, że to w Polsce tylko taka bieda i skansen, że ktoś w ogóle torrentów używa. Tymczasem r/Piracy ma niemal milion userów, a sam r/CrackWatch ponad 400k.
@radziuxd: Wykopki jeszcze 5+ lat temu staliby w obronie piractwa. Po prostu w ostatnich latach przywiało tutaj stado posłusznych owieczek. Sam nie pobieram nic, mam kilkaset gier ale nie uznaję płaczu za korpo, które dymają klientów gorzej od pana feudalnego. Antycheat w grach single player (bo jak to klient może grać jak mu się podoba), zabezpieczenia (spowalniacze gier a za 10 lat taki Ubisoft powie, że hmm wywalimy Twoje DLC bo
I ta edycja komentarza po mojej odpowiedzi XD. Dobrze, tez się ciesze se poznałeś nowe pojęcie jaką jest krzywa Gaussa ale nie musisz od razu używać w pierwszym temacie XD.


@Kacorek: nie da się edytować komentarzy, jeśli ktoś umieścił kolejny w wątku, panie geniuszu. Teraz już jest tutaj przynajmniej jedna osoba, która właśnie dowiedziała się czegoś nowego. Nie musisz dziękować.
To co napisałem wydarzyło się naprawdę - Paradox interactive zwiększający ceny DLC do Crusader Kings III. To jest czyste zagranie antykonsumenckie aby tylko narobić więcej hajsu.


@matejss: Widzę, że wspomniałeś o tej cudownej firmie. Jej fanboje to banda debili, która jara się, że "produkt jest wspierany przez lata". Jakoś twórcy No Man's Sky naprawiali grę latami bez dodatkowych DLC a paradox od ostatnich 3 lat leci za przeproszeniem w #!$%@?. Mam
@yggdrasil: Wytykanie #!$%@? praktyk to brak szacunku dla pracy umysłowej? Zauważyłem, że najwięksi hejterzy czynu OP'a pomijają tutaj jeden aspekt - korpo traktują klienta jak plebs. Choć sam mam normalnie nabyte gry na Steam/GOG + stare płyty nie zamierzam płakać jak ktoś piraci. Jakoś korpo mogą wrzucić na rynek produkty typu CP2077, No Man's Sky, GTA: DE bez większych konsekwencji prawnych a Mireczka najlepiej rozstrzelać za lewego Minecrafta XD
@bumbp: Gdyby iść jego logiką to gry/programy nie miałyby racji bytu bo nagle zwolniony typek domagałby się usunięcia kodu do którego ma "prawo autorskie" (co tam, że pracując dla korpo w kolektywie zrzeka się praw majątkowych oraz większej kontroli nad produktem). Właścicielem jest producent, który wykłada kasę na produkt a on najwyraźniej uderza w umowy typu: korpo od gier kupuje rozwiązanie antycheaterskie, antypirackie czy muzykę do gry. No wtedy jest to