Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś zapytał obywatela zachodniego kraju, żyjącego w 1970-80 jak będzie wyglądał świat w roku 2040 i jak będzie się żyło przeciętnemu obywatelowi, to pewnie padałyby odpowiedzi rodem z książek SciFI, autonomiczne auta itd. Tymczasem coraz bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że najlepsze i najwygodniejsze czasy już minęły (to, że polacy się na nie nie załapali, albo niektórzy liznęli dosłownie końcówkę tego okresu, to inna sprawa).

I serio, ja jestem w stanie bez narzekania używać bardziej ekologicznej alternatywy, jeśli nic na tym nie tracę. Zmniejszenie ilości plastikowych opakowań, to dla mnie jak najbardziej plus, odejście od węgla na rzecz OZE i atomu - tak samo, energia taka sama, powietrze czystsze, a dzięki OZE nawet jest taniej.

I znów, jestem w stanie nawet przesiąść się na elektryczne auta, jeśli ich cena, cena eksploatacji, osiągi, czas i koszt „tankowania” będą identyczne, bądź lepsze niż ich spalinowych odpowiedników.

Jedzenie mięsa? Proszę bardzo, jeśli wyprodukujecie w laboratorium mięso, o takim samym smaku, wartościach odżywczych i cenie to z miłą chęcią nie tknę już mięsa z hodowli, tak jak nie kupuje jajek z chowu klatkowego.

Ale jeśli jakiś pajac mówi mi, że konieczna będzie obniżka stopy życiowej każdego z nas, to mogę tylko zaśmiać mu się w twarz.

I nie wiem, czy lewicowi ludzie są takimi naiwniakami, czy zwyczajnie są tak zawistni i to jest ich jedyna szansa, aby dojechać ludzi, którzy zachowują garstkę prywatności i wygody. Bo serio, agresja z jaką reagują Ci ludzie na człowieka, który sobie wygodnie jedzie nagrzanym aucie, słuchając podkastu, zamiast cisnąć się jak bydło w zbiorkomie, jest niesamowita xDD

#bekazpodludzi #bekazlewactwa #antykapitalizm #neuropa #patologiazmiasta
kezioezio - Gdyby ktoś zapytał obywatela zachodniego kraju, żyjącego w 1970-80 jak bę...

źródło: comment_1663592461dssuJruhGi39VcKoB8fxOB.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Ale jeśli jakiś pajac mówi mi, że konieczna będzie obniżka stopy życiowej każdego z nas, to mogę tylko zaśmiać mu się w twarz.


@kezioezio: Zapomniałeś dodać, że on mówi wszystkim jak mają żyć, ale samemu nie obniży stopy życiowej, bo przecież on może w ramach tego, że edukuje innych i uświadamia pozostały plebs.
  • Odpowiedz