Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#houseofthedragon #rodsmoka #graotron
Spoiler alert dla tych co nie obejrzeli, chociaz nic wielkiego wg mnie się nie dowiecie gdy już obejrzycie odcinek

Parę spraw wzbudziło moje zdziwienie i niezrozumienie oraz przemyśleń w tym odcinku. Tak jakby pogoniono akcje bez rozwijania o co chodzi.
1) pozbycie się Otto hightowera i awans Stronga poza kadrem( można sie tego domyślić z poprzedniego odcinka)
2) gadka ser Chada z królową, chyba alicent ogarnęła że stary ma rację i Renerys to zdzira i robi ja w #!$%@?
3) DeamonTools to też kawał #!$%@?( jego żona na moje standardy nie wyglądala na paskude). Kuzyn z doliny się spruł do księcia i w zasadzie nie będzie miał satysfakcji z konfrontacji
4) ładnie przedstawili w serialu wątpliwości velarionow nt. Tego jak mogą się potoczyć losy Lejmona po ślubie z Renerys. Czuć że to początek problemów w rodzinie i królestwie
5) Impreza zaślubin: główne zastrzeżenie i moja zagwozdka. O co chodziło z królową i jej wujem. Tamte ziomeczki sugerowały że zielony kolor sukienki( well świateł wieży) to sygnał na wojnę ( już myślałem że będą krawe gody prequel) i wynikająca z tego potem afera w trakcie tańca:
Do kogo należeli żołnierze w czerwonych płaszczach co wparowali na impreze?
Bo zaczęli się lać ludziska bez powodu i nagle z dupy SerChad zaczął lać Pedałka i tamten kipnął.
6) stary kopnął w kalendarz.

  • 6
3) DeamonTools to też kawał #!$%@?( jego żona na moje standardy nie wyglądala na paskude). Kuzyn z doliny się spruł do księcia i w zasadzie nie będzie miał satysfakcji z konfrontacji


to jeszcze nie skończony wątek

5) Impreza zaślubin: główne zastrzeżenie i moja zagwozdka. O co chodziło z królową i jej wujem. Tamte ziomeczki sugerowały że zielony kolor sukienki( well świateł wieży) to sygnał na wojnę ( już myślałem że będą krawe
Tamte ziomeczki sugerowały że zielony kolor sukienki( well świateł wieży) to sygnał na wojnę


@Djodak: Barwy rodowe, z tego wziął się podział na czarnych (zwolennicy Rhaenyry) i zielonych (zwolennicy Alicent).

W książce wzięło się to od czarno - czerwonej sukni Rhaenyry oraz zielonej sukni Alicent, w których pojawiły się podczas którejś rocznicy ślubu Viserysa i Alicent właśnie.
Renerys

Chyba chodzi Ci o Rhaenyre.

1. Od początku sezonu Lyonel Strong dobrze służył królowi trafnymi radami więc to raczej nie jest niespodzianka.
2. Wydaje mi się, że Alicent chciała się dopytać czy ser Criston nie widział nic podejrzanego tej nocy.
3. Ludzie z Doliny nie lubili Daemona, on też nie przepadał za Doliną. W książce nie przyczynił on się bezpośrednio (tak jak w serialu) do śmierci żony, aczkolwiek była mu ona