Wpis z mikrobloga

@wrocilem_bo: Jak ostatnio wracałem z gór to jechał przez chwilę na ekspresówce przede mną gościu w volvo s60 w miarę nowy, te 30 sekund wystarczyło żebym miał cały przód samochodu zasyfiony olejem.
@IGorgonzolass: DPF off i ja się później zastanawiam czemu diesel przede mną tak kopci…


@wrocilem_bo: Diesel kopci jak jest zajechany, a nie przez brak DPFa. Myśl pozytywnie, jak kopci to znaczny że kierowcy wielkimi krokami zbliżają się wydatki, albo na serwis, albo na nowe auto ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@IGorgonzolass: ojca znajomy na początku lat 90 kupił poloneza, w aucie od początku coś stukało, wydał na mechanika drugiego takiego poloneza. Po jakimś czasie dopiero okazało się, ze poprzedniemu właścicielowi ktoś powiesił w środkowym słupku klucz 10 na kawałku drutu xD Może jakiś #!$%@? przez klienta mechanik? ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@z___: @wrocilem_bo:
@amath: otóż to, jak sprawny układ wtryskowy wsyztko będzie ok
Do tego dpf sklada się z 2 części, wkład katalityczny i DPF, różnią się gęstością i średnica otworów. Jak robione u Janusza to #!$%@? oba wkłady i #!$%@?
@ondraszek: mam diesla z 94 roku, 4 garki 2.5 litra pompa rotacyjna - no klasyka gatunku ALE jest zdrowy i dbam o niego

zrobiłem spaliny dla jaj kiedyś na przeglądzie, wysokie Euro 3 xD

ale dlaczego "xD"

bo nie ma katalizatora... tłumika... żadnego :D jest rura 2,5" od turbiny do końca xD