Wpis z mikrobloga

  • 110
810 227 + 200 + 33 = 810 460

Ostatnie przygotowania do zawodów Great Lakes Gravel odbywających się 23 września na mazurach. Dystans ultra 515km, 4500m przewyższeń.

Podobno trasa niewiele różni się od edycji ubiegłorocznej w której zwyciężca Grzegorz Czetyrko dojechał z czasem 17h 10m. Będą to moje pierwsze tak szybkie zawody. W dotychczasowych wyścigach których startowałem najszybciej do mety dojechałem z czasem 39h0m co powodowało, że musiałem przygotowywać się na nocleg. Nie starałem się jechać intensywnie, tempo było spokojne a postoje tylko przy sklepach i jak najkrótsze.

Na te zawody przyjmuję inną strategię, będę się starał trzymać intensywne tempo, postoje w sklepach maksymalnie dwa. Z tego powodu zamontowałem trzeci bidon pod ramą i wezmę ze sobą więcej jedzenia. Podczas ostatniego treningu testowałem mix kolarstwa romantycznego z kolarstwem sportowym a mianowicie pierogi i żele energetyczne. Jechało mi się świetnie i taki zestaw będzie mi towarzyszył przez pierwsze 200km~ zawodów.

Do treningu podszedłem bez regeneracji i od 100km zaczęły mi dokuczać skurcze z których powodu znacząco zwolniłem od 140 do 180km.

W przypadku braku problemów sprzętowych wyścig chciałbym ukończyć w top10 przy 450~ startujących.

Po więcej relacji z wypadów bikepackingowych i ultramaratonów rowerowych zapraszam do śledzenia mojego tagu #gravelove

#rowerowyrownik #gravel #rower

Skrypt | Statystyki
StarozytnyChrabaszczSzablozebny - 810 227 + 200 + 33 = 810 460

Ostatnie przygotowa...

źródło: comment_1663413418jO0ZpKHq8uwozSrTyShDyA.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Starozytny_Chrabaszcz_Szablozebny wow powodzenia. Sam myślę o jakimś "ultra" z 200km. Ale na 500 bym się nie puścił. Ja jeżdżę na MTB i może dlatego. Ale są warianty co i na MTB jadą. Ale w taka pogoda szacun. W dzień spoko. Jak nie będzie padać. Gorzej w nocy jak spadnie do ~5, a jak zacznie padać to już w ogóle będzie masakra. W każdym bądź razie powodzenia. I daj jakaś obszerną relację:)
  • Odpowiedz
@macjan_666: Na oko w ultra "gravelowych" co czwarta osoba jedzie na MTB. W górach jeszcze więcej.

Ostatnio sporo zawodów odbywa się na 2 dystans ach, krótkim i długim. Czasu regulaminego jest sporo, więc nie trzeba się spieszyć.

Na pewno będzie relacja, jeszcze nie wiem czy będzie to tekst lub video, trochę ciężko mi idzie obejście się z kamerą.

Zapraszam do śledzenia #gravelove żeby nie przegapić :)
  • Odpowiedz