Wpis z mikrobloga

Po sieci krąży video, na którym azerscy żołnierzy okaleczają zwłoki martwej Ormianki. Odcięli jej palce, a następnie wsadzili je do jej ust, nie przestając się przy tym śmiać. Autentyczność filmiku została potwierdzona przez ormiański sztab generalny.

https://twitter.com/NeilPHauer/status/1570756121908088833

Warto wspomnieć, bo sporo tutaj popiera działania Azerbejdżanu, bo przecież "są oni po naszej stronie". W rzeczywistości poszkodowaną i słabszą stroną na tej wojnie jest Armenia, a brutalność armii azerskiej w niczym nie ustępuje brutalności Rosjan. Upraszczając nieco to nawet można porównać Armenię do Ukrainy.

Erdogan, Putin, Aliev... zło to zło, mniejsze, średnie czy większe - wszystko jedno. Jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

#ukraina #armenia #wojna
  • 48
@waro i ich agresja wcale się nie sprowadza do przejęcia Górskiego Karabachu (chociaż tu też trzeba od razu sobie wyobrazić co się stanie z Ormianami, którzy tam mieszkają), tylko do stworzenia jeszcze korytarza na południu Armenii, który odetnie ją od Iranu. Na tym się nie skończy, bo Azerski reżim musi mieć jakiegoś wroga i dalej będzie nakręcał społeczeństwo na Ormian
zło to zło, mniejsze, średnie czy większe - wszystko jedno. Jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.


@waro: czy w wiedźminie nie chodziło o to, że jednak wybór mniejszego zła to rigcz?

azerscy żołnierzy okaleczają zwłoki martwej Ormianki


@waro: przecież wojny w każdym rejonie świata zawsze były brutalne. Gdy w 90 to ormianie dominowali, ze wsparciem Rosji, to było w drugą stronę.
sporo tutaj popiera działania Azerbejdżanu, bo przecież "są oni po naszej stronie".


@waro: Osobiście bym powiedział, że nie do końca, bo Azerowie to kultura arabska, która z naszą niewiele ma wspólnego. Im chyba najbliżej do turków, ale o ile Turcja to bardziej cywilizowane państwo arabskie, to dodatkowo są z nami w NATO, tak Azerbejdżan to bogate państwo surowcowe, do tego z inną kulturą. Ormianie na pewno są nam bliżsi kulturowo, problem
Czy kardynał Richelieu, popierając protestanckich Szwedów przecieko katolickim Habsburgom przejmował się tym, ilu katolików Szwedzi usuną? Nie, polityka jest amoralna, a poparcie protestantyzmu wzmocniło pozycję Francji. Na tym polega racja stanu.


@Aleksander_II Gdyby była amoralna, to kraje Europy Zahcodniej miałyby wywalone na Ukrainę, a nie mają. Rządom zależy na poparciu społecznym, a opinia publiczna chce pomóc Ukrainie. Tym samym, siłą rzeczy, polityka - szczegolnie wspolczesna w krajach demokratycznych - nie jest wolna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Halbr:

Rządom zależy na poparciu społecznym, a opinia publiczna chce pomóc Ukrainie. Tym samym, siłą rzeczy, polityka - szczegolnie wspolczesna w krajach demokratycznych - nie jest wolna od moralności, a Ty nie masz racji.


Zdania tłumu nie można nazwać systemem moralnym.