Wpis z mikrobloga

KONKURS! Nie zapominamy o Mireczkach () - dlatego we wrześniu serwujemy nowy #konkurs i do zgarnięcia 3 bony po 50 zł do Allegro.

Co zrobić?

Obserwować @zgarnijpremie
Odpowiedzieć z komentarzu na pytanie: Jakiej wiedzy praktycznej w kontekście finansów brakowało Ci w szkole i dlaczego?

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy bonami do Allegro. Konkurs trwa do poniedziałku 19.09 do końca dnia, a następnego dnia z rana opublikujemy listę zwycięzców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

_______________
Regulamin konkursu dostępny tutaj

_______________
Chcesz zgarnąć premie 500 zł kontem w banku Millennium i 480 zł w banku Santander? Pokażemy Ci jak to zrobić! Wbijaj na naszego fanpage lub stronę (linki w bio).

#zgarnijpremie #rozdajo ##!$%@? #konkurs #szkola #finanse #pytanie #allegro #okazja
zgarnijpremie - KONKURS! Nie zapominamy o Mireczkach (。◕‿‿◕。) - dlatego we wrześniu s...

źródło: comment_1663311637SRolNVlazNxyDeCxirx9Wt.jpg

Pobierz
  • 45
@zgarnijpremie: Może nie jest to jakaś konkretna wiedza w sensie definicyjna czy może jakaś jedna praktyczna rzecz ale na pewno wiele by zmieniło gdybym wcześniej dowiedział bym się po prostu jak oszczędzać pieniądze

i poza oczywiście formalnymi rzeczami takimi jak lokaty, konta oszczędnościowe, fundusze również mówię o sposobach bardziej codziennych i występujących zjawiskach np.

- efekt latte - jak drobne codzienne i nie do końca potrzebne wydatki skumulowane w czasie np.
@zgarnijpremie: @zgarnijpremie: Praktyczne wprowadzenie do biznes planu, wraz z obowiązującymi obecnie przepisami. Były tylko ogóły, a zawiłości polskiego prawa, czy zapowiadanych przepisów nikt nie przedstawił. Przecież część ludzi po szkole coś by może i zaczęła, albo chociaż zaczęła się interesować tematem gdyby to było jaśniejsze bez konieczności kończenia ekonomicznych studiów.
@zgarnijpremie: w szkole ekonomia jest na bardzo niskim poziomie. Do końca gimnazjum w zasadzie słowem nie wspomniano o ekonomii i podstawowych terminach. Chodziłem do technikum ekonomicznego, w którym również były podstawy przedsiębiorczości. No i cóż. Zróbcie biznesplan jakiś, napiszcie CV, napiszcie list motywacyjny.
Biznesplan oderwany od rzeczywistości, bo nie było żadnych podstaw jak napisać go dobrze. Po technikum ekonomicznym można zostać wspaniałym księgowym, ale coś takiego jak finanse osobiste, budżet nie
Jak odkładać pieniądze by na emeryturze nie żreć gruzu. Ike ikze etf etc. I największą podstawa czym są stopy procentowe i od czego są zależne. Do tego na koniec 8 klasy obowiązkowa lektura FinasowaForteca Marcina Iwucia :)
@zgarnijpremie na pewno zabrakło mi wiedzy na temat:
- typy umów podczas zatrudnienia - kiedy lepiej szukać umowy o pracę, a kiedy umowy zlecenia itd. W pierwszej pracy dałem się przez to naciągnąć na niekorzystna umowę :/
- na co zwrócić uwagę biorąc kredyt - obecnie widzimy skutki tej niewiedzy wśród społeczeństwa
- uzupełnianie pit - dopóki sam tego nie robiłem myślałem, że to strasznie trudna rzecz i podchodziłem do tego z
Eustachiusz - @zgarnijpremie na pewno zabrakło mi wiedzy na temat:
- typy umów podcza...

źródło: comment_16633151929h8emNbVF2O7K5WMLnq92V.jpg

Pobierz
@zgarnijpremie: zdecydowanie inwestycje - wydaje mi się, że jest to jeden z powodów przez które ten kraj wygląda jak wygląda. Nikt nie uczy młodych ludzi co zrobić z pieniędzmi żeby je pomnożyć - jedyna opcja to inwestycja w mieszkania, bo to modne, piszą o tym w mediach, albo wujek tak robi, a druga to "zainwestować w siebie" tj. przewalić na głupoty bo "i tak te złodzieje ukradną". Nie ma ani słowa
@zgarnijpremie W szkole uczyli jak napisać CV ale nie mówili jak przygotować się na rozmowę o pracę. Kazali rozpisywać biznesplany ale nie mówiąc jakie formalności i zagrożenia czekają na nas za rogiem. Brakło poszerzenia wiedzy o mechanizmach i instrumentach finansowych. Gdyby nie samodzielne studiowanie informacji na temat bieżących zjawisk to nawet bym nie wiedział co może wywoływać inflację, co trzeba zrobić aby ją zatrzymać czy jakie dobre standup'y może zrobić "jastrzomb". Nie