Wpis z mikrobloga

KONKURS! Nie zapominamy o Mireczkach () - dlatego we wrześniu serwujemy nowy #konkurs i do zgarnięcia 3 bony po 50 zł do Allegro.

Co zrobić?

Obserwować @zgarnijpremie
Odpowiedzieć z komentarzu na pytanie: Jakiej wiedzy praktycznej w kontekście finansów brakowało Ci w szkole i dlaczego?

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy bonami do Allegro. Konkurs trwa do poniedziałku 19.09 do końca dnia, a następnego dnia z rana opublikujemy listę zwycięzców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

_______________
Regulamin konkursu dostępny tutaj

_______________
Chcesz zgarnąć premie 500 zł kontem w banku Millennium i 480 zł w banku Santander? Pokażemy Ci jak to zrobić! Wbijaj na naszego fanpage lub stronę (linki w bio).

#zgarnijpremie #rozdajo ##!$%@? #konkurs #szkola #finanse #pytanie #allegro #okazja
zgarnijpremie - KONKURS! Nie zapominamy o Mireczkach (。◕‿‿◕。) - dlatego we wrześniu s...

źródło: comment_1663311637SRolNVlazNxyDeCxirx9Wt.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zgarnijpremie: ojojo weź tu wybierz jedną, a chciałabym zaznaczyć że chodziłem do klasy o profilu menadżerskim xd i miałem przedmiot podstawy przedsiębiorczości czy coś takiego xd z wszystkimi wypowiedziami które się tu pojawiły się zgadzam i sam bym chętnie je przestawił, ale biorąc pod uwagę sytuację w której teraz jestem, najprawdopodobniej brakowało informacji, o tym jak inwestować pieniądze, na konkretnych przykładach, nie mówię tu o podstawach dotyczących dywersyfikacji, ale informacji
  • Odpowiedz
Mieliśmy szczęście co do wychowawcy, ten sam nauczyciel prowadził podstawy przedsiębiorczości i przekazał nam trochę wiedzy na temat finansów osobistych, ale wiem że inni rzadko mają to szczęście.
Brakowało mi za to wiedzy odnośnie pułapek finansowych, jak "chwilówki", czy kredyty ze zmienną stopą oraz o korzyściach i ryzykach związanych z kredytami o oprocentowaniu poniżej inflacji. Widzę jak wiele osób doświadcza dramatu lub jest jego blisko z powodu ryzyka, którego nie do końca
  • Odpowiedz
@zgarnijpremie: Czego mi nie powiedzieli? Łatwiej powiedzieć co powiedzieli: nic.
Wszelkie zajęcia typu podstawy przedsiębiorczości wspominam jako pieprzenie głupot, jedyne co tak na prawdę im się udało to powiedzieć jak napisać CV - to i tak dużo :)
Czego NA PEWNO brakło
1. Skąd się bierze inflacja.
2. Skąd państwo bierze "swoje" pieniądze w budżecie.
3. Co się składa na wysokość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zgarnijpremie: wiedzy o rodzajach umów, danin na państwo - podatki od spadków, komu co zgłaszać, jak dobrze rozliczyć pit, gdzie się udać żeby coś "załatwić" w urzedzie, jak założyć firmę i z czym to się wiąże. Nauka o finansach i ekonomia w mojej szkole praktycznie nie istniała. Liczę, że kiedyś to się poprawi.
  • Odpowiedz
@zgarnijpremie:

1) jak działa podatek dochodowy i jak wypełniać PIT
2) różnica miedzy pensją brutto i netto, skąd się to bierze
3) Jak działa kredyt hipoteczny ( struktura raty: kapitał vs odsetki), umiejętność logicznego czytania harmonogramu spłaty
4) podstawy jak działają opłaty na ZUS i postawy opłat jakie ponosi sie jak jest sie
  • Odpowiedz
Jakiej wiedzy praktycznej w kontekście finansów brakowało Ci w szkole i dlaczego?


@zgarnijpremie: Jakiejkolwiek, kurde, człowiek w szkole nie ma pojecia czym jest i co za sobą niesie inflacja, jak działa państwo, skąd sie biorą pieniądze.
  • Odpowiedz
@zgarnijpremie: jak chodziłem do szkoły, to nie było zajęć z finansów, wiec nie nauczyli niczego.
Dopiero na studiach liznąłem finanse.

Ale przynajmniej fajnie biegało się w masce pgaz. na PO.
  • Odpowiedz