Wpis z mikrobloga

@fxarts:

No to się chyba niestety zdarza.
Moja znajoma od grudnia czeka na odbiór u jednego z największych krajowych deweloperów i jeszcze pewnie sobie chwilę poczeka.
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: gdy dokonałem zakupu budynek już stał w zasadzie skończony. trwały prace w pomieszczeniach na biznesy. termin odbioru miałem za miesiąc wydłużył się o 9 miesięcy
  • Odpowiedz
@fxarts: Aaaahahah tak sie konczy kupowanie dziur w ziemi. Dev pewnie byl zadluzony i stopy go dojechaly i teraz sciemnia farmazony na czas.


@Corona_Beerus: Przeciez op mowi, ze budynek juz stal ale widze, ze wykopki wiedza lepiej
  • Odpowiedz
@serek_: Niestety nowa procedura wprowadziła projekt techniczny który składany jest PINB po zakończeniu budowy a wcześniej nie weryfikowany przez żaden urząd. Domyślam się że jeżeli są jakieś problemy to właśnie na tym etapie. Stąd w obecnej sytuacji prawnej taka wymówka jak najbardziej może mieć miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ptak_powszedni: Jasne, zapomniałem o nowym podziale projektu. Ale nazywanie tego "uzgodnieniami z PINB" to jednak nadużycie. Pewnie projekt techniczny odbiega od architektoniczno-budowlanego i jest tłumaczenie xd
  • Odpowiedz
@fxarts: też jestem "szczęśliwym posiadaczem" prawa do obioru mieszkania w bliżej nieokreślonej przyszłości. Niestety deweloper to tak naprawdę firma budowlana z Pruszkowa, która nigdy nie była inwestorem, co widać po sposobie postępowania - po prostu amatorzy. Choć sam blok jest dobrze zbudowany i mieszkanie jest też odpowiednio zrobione, co potwierdził wstępny odbiór, jednak sposób postępowania pokazuje absolutny brak doświadczenia. Albo komuś Państwo nie dali czego trzeba i mamy do czynienia z
  • Odpowiedz