Wpis z mikrobloga

@krystian9330: Mam taki sobie problem. Dwa miesiące temu skończyłem studia i od tamtego czasu szukam pracy. I tu się pojawia się największy szkopuł, bo do tej pory jestem bezrobotny.
Jak na razie wysłałem chyba z 20-kilka CV i nie miałem jeszcze ani jednego telefonu, a CV wysyłam tylko tam gdzie nie wymagają doświadczenia i wiem, że mam jakiekolwiek szanse na dostanie się.
Wczoraj minęły dwa miesiące od obrony i najgorsze jest to, że szczerze nie wiem co mam dalej robić.
Przeglądam te oferty na Pracuj.pl, wysyłam te swoje CV i nadal jest cisza. I mnie już cholera strzela od tego czekania. Nie mam wielkich wymagań finansowych. Ja to mogę na początek nawet robić za najniższą krajową byle tylko mieć cokolwiek. W czasie studiów właściwie cały czas pracowałem dorywczo, więc to nie jest tak, że siedziałem sobie na dupie przez ten czas. Zanim cokolwiek napiszecie, że mam CV poprawić to mam je zrobione tak jak należy bo kilka osób mi pomagało, żeby je ogarnąć.
Doszło do sytuacji, że wróciłem teraz pracować tam gdzie sobie dorabiałem na studiach, żeby czymkolwiek się zająć i mieć chociaż te parę groszy.
Pisałem wczoraj z kumplem z roku i nawet on, czyli gość który przechodził studia na samych ostatnich terminach zaczyna zaraz pracę. A ja szukam, wysyłam i nawet jednego telefonu nie miałem. Po prostu poczułem się jakbym dostał mokrą szmatą w pysk.
Po prostu boli mnie ta sytuacja bo zawsze daję z siebie w życiu 200% i robiłem na razie ile się dało, żeby mieć pracę i nic to kompletnie nie daje.
I tak to się żyje na tej naszej wsi.
#zalesie #gorzkiezale #pracbaza #studbaza #pytanie #korposwiat #praca
  • 15
A i jeszcze dodam, że składałem CV do dwóch firm na staż na te wakacje. W jednej miałem właściwie już zaczynać, lecz dosłownie dwa dni przed rozpoczęciem się na mnie wypięli, a w drugiej gdzie też na pewno bym się dostał to laska z rekrutacji chyba zgubiła mój formularz rekrutacyjny z CV, który wypełniłem jak byli na targach pracy xD
@krystian9330:

wysyłam tylko tam gdzie nie wymagają doświadczenia i wiem, że mam jakiekolwiek szanse na dostanie się


Możliwe że w takie miejsca cv wysyłają również ludzie z doświadczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja jestem w podobnej sytuacji, koniec końców idę do sklepu + rozwozić żarcie bo nic sensownego nie znalazłem. Trzeba się jakoś rozwijać po robocie.
@krystian9330: witamy w dorosłym świecie, gdzie nie licza się oceny w indeksie, sto czy jesteś dynamiczny i przekonujący (nie dotyczy IT)

Ale może być też taka opcja że wysyłasz aplikacje na stanowiska poniżej kwalifikacji i nie oddzwaniają, bo wiedzą że zaraz sobie pójdziesz. Spróbuj aplikować tam gdzie myślisz że na razie się nie nadajesz