Wpis z mikrobloga

Gram sobie w The Long Dark i średnio mi idzie. Chyba największym problemem jest przekraczanie regionów. Prawie każdy jest otoczony przez góry, zastanawia mnie jak się wspinać. Wiem, że można z liną, ale nie mam jej. Widziałam na jakimś filmiku jak typ się wpinał za pomocą rąk postaci, ale nie wiem jakie klawisze wciska, czy guziki, bo nie ma takich informacji w zakładce sterowanie.
Nie udało mi się jeszcze siekiery stworzyć, bo chyba potrzeba młota, a nie wiem gdzie jest, bo mam problemy w pokonywaniu regionów.
Poza tym macie jakieś rady dla początkujących?
#thelongdark #gry
  • 8
@poorepsilon: Regiony przekracza się nie przez góry, a przez określone punkty na mapie. Siekiera nie jest wytwarzana, musisz ją znaleźć. Graj na Mistery Lake nie powinieneś mieć większych problemów z grą. Zagraj też w tryb fabularny, z tego co pamiętam to służy za samouczek
@poorepsilon: każdy region ma wyjście/wejście, gdziekolwiek jesteś a są tory to idąc wzdłuż nich na pewno przejdziesz do miejsca, gdzie przejdziesz do innego regionu

@mixererek: siekiera jest do znalezienia, ale może być tez wytwarzana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@poorepsilon: lootowanie to najlepszy początek, no chyba, że grasz od razu na najtrudniejszym poziomie, ale wątpię. Szukaj chat, szukaj pomieszczeń - wszystko może się przydać. Szukaj lepszych
@poorepsilon: Nie ma dróg na tej mapie, musisz sama szukać, odkrywaj teren dookoła tworząc mapę, z czasem nauczysz się kierunków i miejsc.

No to są zwierzęta, trzeba je podejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tip: króliki możesz zabić kamieniami, podchodzisz najbliżej jak się da, kucając i rzucasz kamieniem. Nie martw się jak na początku nic nie trafisz, z czasem się wyrobisz.