Wpis z mikrobloga

Hejo, niebawem wybieram się do Ene. Jestem osobą z lękiem wysokości. Gdy byłem w Legendii na Lechu przejazd ten był dla mnie nieprzyjemny. Całą trasę przemierzyłem z zamkniętymi oczami, kurczowo trzymając się uchwytu.
Z tej racji wiem, że na pewno odpuszczę sobie Zadrę i Hyperiona. Abyssusa i Mayana raczej też. Pozostaje dla mnie Energuś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego tytułu mam też poniżej kilka pytań do Was. Uprzejmie proszę o odpowiedź osób, które już Ene odwiedziły.

1. Pytanie do osób, które były w Energylandii i w Legendii w Chorzowie - który coaster w Zatorze jest najbardziej zbliżony do Lecha pod względem prędkości/ekstremalności?
2. Podobno na terenie parku przy atrakcjach wodnych są turbo suszarki. Czy to prawda? Czy są bezpłatne?
3. Jak pojemne są płatne szafki na terenie parku. Czy zmieszczą się tam np. dwa plecaki?
4. Czy proponujecie jakąś kolejność na którą strefę iść na początku w chwili otwarta, aby zyskać jak najwięcej czasu, by nie stać w kolejkach?
#energylandia
  • 24
@rales: turbo suszarka jest na pieniążek, zdaje się 5zł, ale czy to w ogóle działa i czy porządnie Cie wysuszy (zwłaszcza teraz na jesień) to nie mam zielonego pojęcia xD. Na pewno nie warto kupować pelerynek, które są w kulkowych automatach przed wodnymi atrakcjami bo nic absolutnie nie dają xd.

Szafki nie są duże, to taka kostka może 35x35 lub trochę mniej. Widziałam, że ludzie upychali tam po 2 plecaki ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: To co mireczek wyżej napisał, się zgadza. Jeśli chodzi o suszarki, moim zdaniem nie bardzo działają. Próbowałem się tym osuszyć, na jedną czy nawet 2 sesje ciężko. Gdybyś tam siedział że 20min to może coś tam da. Ja po 2x5zl dałem sobie spokój.
takim aztec swingu


@Shyvana: na azteca, space boostera czy tsunami na pewno się nie wybiorę, ale myślę, że jest kilka atrakcji, które chętnie zwiedzę kilkukrotnie.

Jak masz duży lęk wysokości to może przemyśl jeszcze te wycieczke


@Shyvana: zostałem zaproszony, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musisz się wyluzować i przestać bać


@arinkao: dziękuję pani arinkao. Jak renkom odjoł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Shyvana: @Qutaphone: A byliście w Water Parku w ene? Fajny? jest sens iść do niego jak będzie chłodno? W sensie czy większość atrakcji/zjeżdżalni znajduję się na zewnątrz czy w środku?
@rales: odpowiednikiem Lecha w Energylandii jest Abyssus, na start jednak w tym temacie polecam Formułę, która jest mniejszym Abyssusem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wszystkie te kolejki są od jednego producenta, więc możesz się spodziewać czegoś bardzo podobnego (choć Abyssus i Formuła są napędzane napędem LSM zamiast tradycyjnego wyciągu łańcuchowego). Polecam również zapoznanie się z tym filmem, może coś pomoże:
Maldonado - @rales: odpowiednikiem Lecha w Energylandii jest Abyssus, na start jednak...
@rales: miałem podobny problem a wczoraj byłem w #energylandia. I tu w zasadzie gdybym miał dać radę komuś to są dwie opcje

A) przelamujesz strach, zaczynasz od Hyperiona i później już nie masz żadnych barier i niczego się nie boisz (ja wybrałem tę opcję i gorąco polecam)

B) zacznij od kolejki ekipy, Dragona i idź stopniowo w górę. Później ewentualnie Formuła F1 i Abyssus

Jeśli chodzi o suszarki to są,
@rales: Powiem ci tak byłem w energylandii na początku września to był mój pierwszy raz mam lęk wysokości taki żę jak stanę na 4 piętrze na małym balkonie to lekkie takie wiesz uczucie w nogach,stopach i lekkie zawroty głowy, w energylandii od razu poszedłem na speed water coaster który ma 60M jak wjezdzalem na górę lekkie uczucie jak na balkonie ale jakoś słabsze w ogóle nie czułem lęku więc polecam ci
@rales: Hej, powiem tak - z rollercoasterami jest tak jak z robieniem każdej innej „ekstremalnej” rzeczy - musisz po prostu się przełamać. Na rollercoasterach nic Ci nie grozi. Strach jest totalnie normalny i zdrowy, ja sam jak spojrzę w dół z wysokości to mam miękkie nogi, ale w takim miejscu chodzi po prostu o bezpieczną zabawę. Nie wiem na ile u Ciebie to strach, a na ile lęk czy inne ataki
@rales: I imo nie ma sensu próbować się przełamać od najgorszych kolejek typu hyperion - za dużo stresu jeśli nigdy nie jechałeś czymś podobnym. Lepiej zaczàć od kolejek typu Boomerang, Ekipa LE, Energuś, Frida, RMF dragon czy F1 (dwie ostatnie raczej pod koniec tego wdrożenia niż na początek bo w sumie robią jakieś tam wrażenie) a potem próbować czegoś lepszego.
@rales: Szczerze to ja z tych którzy wolą wziąć jeden plecak więcej na same kanapki xD. Za pierwszym razem po jakiekolwiek jedzenie czekało się 1,5h, ceny #!$%@? w kosmos a jakość żarcia przeciętna. Ostatnio jadłem burgera w strefie Aqualantis (na przeciwko rollercoastera ekipy) i były nawet ok jeśli chodzi o smak i cene/jakosc. Naprawde przemysl wziecie czegos swojego i zostawienie tego w szafce/samochodzie
@rales: Tak, ale od wyjścia idzie się tam z te 10-15 min. Pamiętaj że jak wychodzisz z parku to trzeba przed wyjściem przez bramkę poprosić o opaskę która umożliwi Ci powrót, inaczej nie wpuszczają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: ceny w EL jesli chodzi o zarcie i napoje raczej sa srednie ze wskazaniem na wyzszei większość punktów gastronomicznych nieszczegolnie charakteryzuje sie jakoscia. Odradzam szczegolnie chinskie w wulkanie xd ostatnio jedlismy w tej nowootwartej w aqualantis i to moge polecić, schabowy byl duży i dobry, za 2 osoby za 2 obiady i 2 napoje zaplacilismy 90zl