Wpis z mikrobloga

Zobaczcie, co dzisiaj zostało opublikowane przez ONET, jaki ordynarny clickbait, wykopane z płomieniem
Będzie to przekopiowywane przez wszystkie PiSowskie media i wykorzystywane prawdopodobnie do końca kampanii wyborczej.

Sami oceńcie i dajcie ew. plusa dla rozgłosu.

--

Znalezisko z płomieniem:
Von der Leyen w orędziu o stanie UE: mamy nauczkę, trzeba było słuchać Polski
https://www.wykop.pl/link/6816699/von-der-leyen-w-oredziu-o-stanie-ue-mamy-nauczke-trzeba-bylo-sluchac-polski/

--

Wykopany artykuł (Onet):
Ursula von der Leyen w orędziu o stanie UE: mamy nauczkę, trzeba było słuchać Polski
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ursula-von-der-leyen-mamy-nauczke-trzeba-bylo-sluchac-polski/h1yb5nh

--

Rzeczywista treść wypowiedzi:
https://twitter.com/vonderleyen 14.09.2022 09:07 [10:53 - 11:58 | 57:10]

POL:

Jedna lekcja z tej wojny jest taka, że powinniśmy byli wysłuchać tych, którzy znają Putina, Any Politkowskiej i wszystkich rosyjskich dziennikarzy, którzy zdemaskowali zbrodnie i zapłacili najwyższą cenę. Naszym przyjaciołom na Ukrainie, Mołdawii, Gruzji i opozycji na Białorusi. Powinniśmy byli wsłuchiwać się w głosy wewnątrz naszej Unii, w Polsce i krajach bałtyckich oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Od lat mówią nam, że Putin nie przestanie. I postępują odpowiednio.

Nasi przyjaciele z krajów bałtyckich ciężko pracowali, aby zakończyć zależność od Rosji. Inwestowali dużo w energię odnawialną, w terminale LNG, w interkonektory. Tak, ponieśli dodatkowe koszty, ale uzależnienie od rosyjskich paliw kopalnych ma znacznie wyższą cenę.


ENG:

One lesson from this war is we should have listened to those who know Putin, to Ana Politkowska, and all the Russian journalists, whose exposed the crimes and paid the ultimate price. To our friends in Ukraine, Moldova, Georgia and The opposition in Belarus. We should have listened to the voices inside our Union, in Poland and the Baltics and all across Central & Eastern Europe. They have been telling us for years that Putin would not stop. And they act accordingly.

Ours friends of the Baltics have worked hard to end the dependence on Russia.They have invested heavily in renewable energy, in LNG terminals, in inter-connectors. They made experienced, yes, this comes other cost but dependence on the Russian fossil fuels comes at the much much higher price.


--
#polityka #europa #uniaeuropejska #onet #propaganda #polska #wojna #pis #bekazpisu #bekazprawakow #wykopefekt
LoginZajetyPrzezKomornika - Zobaczcie, co dzisiaj zostało opublikowane przez ONET, ja...

źródło: comment_1663154029GNW9HvHG7iIpXCXxk2rvgs.jpg

Pobierz
  • 12
@panzielony:

Von der Leyen w orędziu o stanie UE: mamy nauczkę, trzeba było słuchać Polski


Taki nagłówek jest clickjbaitem, niezgodnym z treścią. Jakby Polska, była wyróżniona i miała jakąś wyróżnioną rację. W komentarzach już są zachwyty nad tym, że to zasługa Kaczyńskiego. Tak się to rozejdzie, że UE w końcu przyznała rację Polsce, bez kontekstu, że jesteśmy tylko jednym z wymienionych, bez wyróżnienia ¯\_(ツ)_/¯. Trzeba było słuchać. Kaczyński miał zawsze rację
@melquiades: Spokojnie Mirek, za stary jestem na neuropka :-). Nie chcę po prostu, żeby coś takiego niszczyło wizerunek UE (wspólnoty do której, należymy), bo PiSowska propaganda zrobi z tego użytek, najlepszy z możliwych.

"Unia znów się myli. K. Kaczyński miał racje! Może czas pomyśleć nad wyjściem". Blokują KPO mądremu krajowi i tego typu brednie.

Polska po prostu nie została tu w żaden sposób wyróżniona.
Chyba nie masz żony.


Bez znaczenia, czy mam, czy nie mam.

Każdy słyszy to co chce usłyszeć.


To jest właśnie problem.

Jest Polska? Jest.


Jakby było ew. "Polski i innych krajów", ale tu ew. jest odniesienie wprost do Polski, co nie jest prawdą. Zobaczysz, jaka zostanie zbudowana narracja pod antyunijne nastroje. A ja tego nie chcę i informuję po prostu na tyle na ile mogę.

Pewnie to samo piszą w tych krajach.
@melquiades:

Ale skoro padła taka wypowiedź i, co więcej, jest ona prawdziwa to co byś z tym zrobił? Ocenzurował ją? Zakazał przytaczania w mediach bo nie pasuje ci do światopoglądu?


Tytuł nie jest prawdziwy, sugeruje, że słowa padły tylko o Polsce. To nie prawda. Prawidłowy tytuł powinien brzmieć:

Von der Leyen w orędziu o stanie UE: mamy nauczkę, trzeba było słuchać naszych przyjaciół


albo

Von der Leyen w orędziu o stanie