Wpis z mikrobloga

@siona: Faktycznie na ścianie da się większy ciężar powiesić, ale zdejmowanie z wysokiej ściany z haków e-bika ważącego z 35kg ręcznie, bez linek z bloczkami jak na zdjęciu opa, to nie dla każdego rowerzysty opcja przystępna. No chyba, że też coś z linką wyciągu, ale to podraża koszt.
@Squatlifter: ale na ścianie można powiesić niżej. swoją drogą szansa gleby ze ściany jest znacząco mniejsza niż z tych sznurków. inna sprawa, że by można swobodnie powiesić pod sufitem i wykorzystać przestrzeń pod sufit musi być minimum 3,5m. ergo tak czy tak przestrzeń jest stracona. można więc powiesić na ścianie za pedał na wysokości 60-70cm i wtedy ściąganie nie jest jakoś specjalnie problemowe.
BTW - moja drobna żona ściąga endurówkę (15kg+)
@kobiaszu: myślę, że problemem będą linki ewentualnie kołki. Kup, wymień na mocniejsze linki, daj też mocniejsze (większe, dłuższe) kołki i powinno się trzymać.

Miałem ten drugi - beznadziejny. Mój rower waży ~11kg, raz spadł bo wyrwał kołki (później dałem lepsze niż z zestawu). Zakładanie roweru na to, to jest masakra. I to 11kg, cięższego to nawet nie mogę sobie wyobrazić.

Teraz mam tak - jest mega. Można też powiesić 2 rowery
Pobierz jagodowy_krol - @kobiaszu: myślę, że problemem będą linki ewentualnie kołki. Kup, wym...
źródło: comment_1663150462WyMQ3loLEnGSGEpgzfMVNO.jpg
@eXe1987: nawet tutaj jest widoczne, gumowa linka na nim wisi. Zwykły hak jest wkręcony i ta gumowa linka oplata rower poprzez ramę, aby był względnie dopchnięty do ściany.
To są dwa stanowiska na rowery MTB. Górny jest raczej statyczny, nie będzie ruszany za często, dolny jest bieżąco użytkowany.

Aktualnie też staram się aby nie za szprychy łapać, a bardziej do linki - tego zwyczajnie nie chciało się mi przepinać :)
Kierownicę wtedy przekrecasz o 90 stopni?


@kobiaszu: nie, rower jest gotowy do jazdy, jak przekręcę to będzie jeszcze bardziej w pionie, ale i tak pedała lub ramie korby będzie problemem. Wydaje się mi, że nie ma co aż tak kombinować.
piwnica ma 257cm wysokości


@kobiaszu: to po co ten rower wisi tak wysoko? przecież wystarczy obniżyć ten wieszak tak by rower tylko wprowadzać bez podnoszenia.