Wpis z mikrobloga

Próbuje wejść z angielskim na poziom C1, gramatykę znam całkiem nieźle, nie wstydzę się mówić, czytając znam 95% słów tekstu, ale gdy oglądam film lub słucham piosenek, to ucieka mi z 1/3 dialogu, szczególnie gdy nie jest on wypowiadany głośno i wyraźnie. Co najlepiej robić, żeby tu się rozwinąć? Filmy z napisami angielskimi czy bez napisów czy może jakieś ćwiczenia?

#angielski #naukajezykow #jezykiobce #jezykangielski
  • 10
@PustyCzlowiek chciałbym mieć taki poziom angielskiego bo mój to taki bieda B1 a wstydzić się nie wstydzę gadać, ściągnij Tandem czy inną apkę i zacznij rozmawiać z ludźmi. Szybko przestaniesz się wstydzić i się przełamiesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@PustyCzlowiek: zobacz czy nie masz problemu z polskim w filmach i piosenkach. Ja czasami nie rozumiem co mówią w filmie (np. Watahę oglądałem z napisami), a piosenek jeszcze częściej (nie rozumiem połowy słów, które Sanah śpiewa).

Po tym jak zdałem sobie sprawę to przestałem wymagać od siebie zrozumienia filmów i piosenek po angielsku.

Gdzieś na reddicie czytałem kiedyś wątek od native'ów, że też mają problem z filmami i włączają sobie napisy.
@PustyCzlowiek ja bym wyjechała na miesiąc do Anglii. Wiem, że to koszta, ale jak chcesz wskoczyć na C1 ¯_(ツ)_/¯ tylko tam się sprawdzisz. Wielokrotnie słyszałam historie że ktoś w Polsce dobrze umiał język, wyjechał i dupa.